Eesti koondis rõõmustab värava üle.Foto: Eesti Saalihoki Liit / Renee Kütisaar
7. detsember 2017, 17:09

Saalihokinaiskond lõpetas MMi emotsionaalse võiduga

Eesti naiste saalihokikoondis alistas Bratislavas peetaval MMil viimases kohtumises USA lisaajal 8:7 ja pälvis 11. koha.

Tasavägine mäng kulges kõik 60 minutit värav-väravas. Seejuures asus USA esimest korda juhtima alles 53. minutil, seisuks Eesti poolt vaadatuna 6:7. Viigiväravani jõudsid eestlannad kolm sekundit enne normaalaja lõppu, kui Reti Väärt vormistas Kristi Rickbergi söödu väravaks.

Lisaaja esimese minuti lõpus söötis Edith Pärnik palli naiskonna kaptenile Merli Süvarile, kes viskas kuldse võiduvärava. Kokku oli see mängus Süvari kolmas tabamus.

"Väga positiivne oli see, et säilitasime külma närvi nii pingil kui ka väljakul ja mängisime võistkondlikult. Prohmakaid oli ka, aga usk ja keskendumine säilisid ning püsisime mängus sees,“ rääkis Süvari ning lisas, et lisaajal ja nii dramaatiliselt saadud võit oli turniiri lõpetuseks väga magus.