Šarunas Jasikeviciuse meeskond jätkab võimsalt.Foto: AFP / Scanpix
7. detsember 2017, 22:00

Žalgiris jätkab sitkelt, kodupubliku rõõmuks alistati Panathinaikos

Euroliiga korvpalliturniiri ühe väiksema eelarvega klubi Kaunase Žalgirise võimalustesse ei usutud enne hooaega väga, kuid peatreener Šarunas Jasikeviciuse hoolealused ei karda kedagi - 11. vooru avamängus alistati kodusaalis Ateena Panathinaikos 80:74.

Tegemist oli hooaja ühtede suuremate "ameerika mägedega". Avaveerand kuulus külalistele 20:10, poolajaks oli nende edu kahanenud kahele silmale (33:31) ning kolmanda perioodi võitsid võõrustajad suisa 33:14! Žalgiris juhtis seega enne viimast kümmet minutit 64:47 ning kuigi nüüd tuli omakorda Kreeka klubi hoogsalt lähemale, siis järele ei jõutud.

Võitjaile tõi Paulius Jankunas 17 ja Aaron White 13 punkti, mängujuht Kevin Pangos jõudis kaksikduublini (12 p, 11 rs). Panathinaikost vedasid Nikos Pappas 16 ja Chris Singleton 15 punktiga.

Žalgirisel on nüüd 6 võitu ja 5 kaotust, vooru eel kolmandat kohta jaganud Panathinaikosel vastavalt 7 ja 4. Täna peetakse veel neli kohtumist.