Oliver Venno.Foto: Stanislav Moshkov
8. detsember 2017, 09:05

Venno paugutas eurosarjas vasakule ja paremale ning tassis oma koduklubi võiduni

Eile peeti Eesti võrkpallisõprade jaoks mitu olulist kohtumist eurosarjades. Võidurõõmu said tunda Rait Rikberg ja Oliver Venno.

Šveitsi klubi Schönenwerd Volley (peatreener Rainer Vassiljev ja nurgaründaja Kristo Kollo) kohtus CEV Challenge Cupil Belgia klubi Meneni Prefaxisega, kus põhimeeste sekka kuulub Rait Rikberg. Belgia liigas hetkel liidrikohal olev Menen sai 3:0 (25:15; 25:15; 26:24) võidu ja nagu geimide skoorist näha, oli tasavägist võitlust vaid viimaseks jäänud geimis, vahendab volley.ee

Libero positsioonil mängiva Rikbergi servi vastuvõtt oli 40%, Eesti koondise raudvara tegi kaasa kogu kohtumise. Võitjatele tõid Julien Winkelmuller ja Jelle Sinnesael kumbki 14 punkti. Schönenwerdi poolel kogus Kristo Kollo 9 punkti (+4), rünnak 18st 7 (39%), lisaks 1 punkt servist ja 1 blokist. Kordusmäng peetakse 20. detsembril.

Selle paari võitja läheb järgmises ringis vastamisi Pärnu Võrkpalliklubi või Pafose Pafiakosega. Selle paari avamängu võitis 3:1 Pärnu.

Oliver Venno oli oma tavapärasel heal tasemel ning tema 29 punkti (+25) aitasid Ankara Maliye Piyango Challenge Cupil Slovakkias sealse Bystrina Nitra vastu 3:1 (25:18: 25:27; 25:15; 25:22) võidule. Eesti koondise diagonaalründaja realiseeris rünnakuid 60-protsendiliselt (42st 25), 1 punkt lisandus blokist ja 3 serviga. Kordusmäng peetakse 20. detsembril.

Portugali meistriliigaklubi AJ Fonte Bastardo ja sidemängija Robert Viiber saavad Challenge Cupil mõõtu võtta Bakuu Lokomotiiviga. Avamängu võitis Bakuu klubi 3:1 (25:23; 21:25; 28:26; 25:20). Viiber platsile ei pääsenud. Rasul Ibragimov oli Bakuu edukaim 17 punktiga, Bastardo kasuks tõid Kaio Rocha ja Reinaldo de Outeiro da Silva kumbki 19 punkti. Korduskohtumine toimub 20. detsembril.