Gert Dorbek (viskel) tõi täna Raplale neli punkti, kolm lauapalli ja kaks resultatiivset söötu.Foto: Martin Ahven
9. detsember 2017, 18:56

Sten Olmre viskas TTÜ eest 27 punkti.

Tõusude ja mõõnadega mänginud Rapla võttis raske võidu

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel lõppes äsja tänane ainus kohtumine, kui Rapla alistas kodusaalis 88:80 TTÜ.

Võõrustajad võtsid ohjad enda kätte juba avaveerandil, kui Aivar Kuusmaa hoolealused tabasid kamba peale viis kolmepunktiviset ning võitsid esimesed kümme minutit 29:17.

Ehkki kolmandal veerandajal jõudsid tehnikatudengid tänu Sander Viilupi vabavisetele nelja punkti kaugusele, pani Rapla sisse teise käigu ning suundus viimasele veerandajale 69:55 eduseisus.

TTÜ alustas viimast kümmet minutit 6:0 spurdiga ning Sten Olmre kaugvise tõi pealinlased 1.05 enne kohtumise lõppu Raplast viie punkti kaugusele. Enamaks TTÜ-l siiski jõudu polnud.

Kohtumise resultatiivseimana viskas Olmre 27 punkti, võitjate skoorikuningaks tõusis 26 silmaga Nolan Cressler. Statistikast paistab silma tõik, et Rapla tabas väga hästi kaugviskeid: 18st üritusest läbisid korvirõnga 10.

Liigatabelis on Rapla (kuus võitu ja neli kaotust) kolmas, TTÜ (üks võit ja seitse kaotust) seitsmes ehk eelviimane.