HURRAA! Rain Veideman sai lõpuks kolmese sisse ja aitas koduklubi vajaliku võiduni  (1)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 10. detsember 2017, 21:47
Rain Veideman Eesti koondise särgis. Foto: Alar Truu
Rain Veidemani koduklubi Udine teenis Itaalia korvpalli esiliigas vajaliku võidu, kui koduväljakul alistati 75:69 Treviso.

Udine haaras mänguohjad teisest veerandist, mis võideti 19:13. Sealt edasi hoiti pidevalt väikest eduseisu ning lõppkokkuvõttes seda käest ei antudki. Lõpu eel pääsesid külalised veel punkti kaugusele, kuid ei enamat.

Viimastes mängudes veidi liimist lahti olnud Veideman alustas täna tagasihoidlikult ning üleliia viskeid ei võtnud. Küll aga hakkas Eesti koondislane paugutama teisel poolajal ning tabas üle pika aja kolmepunktiviske. Enne tänast oli ta kaugelt kuivale jäänud viies kohtumises ja 25 järjestikusel üritusel (3 klubi-, 2 koondisemängu).

Lõpuks jäi Veidemani kontosse 15 punkti, 6 resultatiivset söötu ja 4 lauapalli. Kahepunktiviskeid tabas ta 5/3, kolmesed 3/1 (tabas esimese) ja vabaviskeid 7/6.

Udinele oli see kolme kaotuse kõrval kaheksandaks võiduks. Sellega tõusti jagama 2.-4. kohta. Täpselt sama saldo on ka Bolognal ja Kaspar Treieri leivaisal Montegranarol. Liidrina jätkab seni kaotuseta püsiv Trieste.