Tennis

Lapse hooldusõiguse eest võidelnud endine maailma esireket teenis vabapääsme Austraalia lahtistele (1)

Toimetas Karl Juhkami, 13. detsember 2017, 11:18
Victoria Azarenka.Foto: STEFAN WERMUTH
Jaanuaris peetavatel Austraalia lahtistel on oodata tõelist tähtedeparaadi, sest kohal on kõik maailma tipud, sh sügisel emaks saanus Serena Williams ning varasem kahekordne tšempion Victoria Azarenka. 

Endise maailma esireketi Azarenka elus on käimas keeruline periood. Mullu emaks saanud valgevenelanna veab vägikaigast lapse isaga, mistõttu pole Wimbledonist alates tenniseväljakul käinud. 

Valgevene ja Monaco kodakondsust omav Azarenka sai emaks mullu detsembris, kui tõi siia ilma poja Leo. Ilus perekonnaelu Bill McKeague'iga purunes aga pool aastat hiljem juulis, pärast mida otsustas endine kaasa tennisisti vastu kohtusse minna.

Pärast seda ongi valgevenelanna keskendunud oma poja ja enda õiguste eest võitlemisele ja palganud mitmeid advokaate olukorra lahendamiseks. Kuigi tennisist ühtegi ametliku pöördumist pole teinud, on ta oktoobrist alates postitanud pilte endast koos oma lapsega, mistõttu jääb üle vaid eeldada, et mingisuguse kompromissini vanemad ikkagi jõudsid.

Küll aga jäi kohtuvaidluste tõttu Azarenkal osalemata näiteks mullusel US Openil ning lisaks jäi ta kõrvale ka Valgevene Fed Cup finaalmängudest. 

Nii otsustasidki Austraalia lahtiste korraldajad maailma edetabelis 201. positsioonile pudenenud Azarenkale vabapääsme anda. "Vika (Azarenka hüüdnimi - toim.) praegune olukord on väga keeruline ja me toetame teda igal võimalikul viisil," sõnas võistluse direktor Craig Tiley. 

"Olen väga õnnelik, et saan taas Melbournes mängida," sõnas 2012. ja 2013. aastal maakera kuklapoole triumfeerinud Azarenka. "Olles siin kaks korda võitnud, on alati meeldiv siia tagasi tulla."

Lisaks Austraalia lahtistele on tennisist teeninud vabapääsme ka Uus-Meremaal, Aucklandis, toimuvale turniirile. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee