Talisport

ROK otsustas, et Kristina Šmigun-Vähile jäävad Torino olümpiakullad alles (76)

Toimetas Ats Kuldkepp, 13. detsember 2017 16:45
KRISTINA SMIGUN-VÄHIFoto: JOOSEP MARTINSON
Rahvusvaheline olümpiakomitee teatas oma kodulehel, et kõik 2006. aasta Torino olümpiamängude dopinguproovide järeltestimised on lõppenud ja ühtegi positiivset juhtumit ei ole.

Seega on lõppenud ka Kristina Šmigun-Vähi saaga, kelle Torino-aegsest dopinguproovist leiti 2014. aastal väidetavalt "halb analüütiline leid". Torinos võidetud kaks kuldmedalit jäävad Šmigun-Vähile alles.

Samal teemal

"Minu päev on täna päikest täis. Me kõik oleme neid paari lauset kaua oodanud. Mul ei ole midagi lisada - seal on kõik väga selgelt öeldud," vahendas Šmigun-Vähi juttu ERRi spordiportaal.

Saaga algas 2013. aasta detsembris ning tuli avalikuks paar kuud hiljem, kui Venemaa portaal Ves Sport teatas, et vähemalt neli üle kontrollitud 2006. aasta OMi dopinguproovi on osutunud positiivseks.

Nende hulgas ka Itaalias 10 km klassikas ning suusavahetusega sõidus triumfeerinud Šmigun-Vähi oma. Kogu skandaali vältel olid ROK ning teised asjaosalised erakordselt sõnaahtrad ning üldsust hoidsid toimunuga kursis aeg-ajalt meediasse lekkinud infokillud. Kuigi pikk vaikus tekitas spekulatsioone, et asjad võivad olla veel hullemad, kui arvati, lahenes olukord Eesti rahvale soodsalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee