Anna Gret Asi naistekoondises. Foto: Martin Ahven
17. detsember 2017, 14:33

MÜSTIKA: korvpallikoondiseski debüteerinud Asi viskas finaalis üle 40 punkti ja oli lähedal nelikduublile

Eile Jüri Spordihoones peetud U16 tütarlaste karikafinaalis võitis Tartu Kalev 91:61 Audentese SK naiskonda.

Tartu rebis juba esimese veerandi järel ette 23:15 ja poolajaks suurendati eduseisu 46:27-le. Novembris Eesti naiste koondise debüüdi teinud 15aastane Anna Gret Asi viskas juba esimese kahe veerandiga 22 punkti.

Teisel poolajal mängu olulist muutust ei tulnud. Tartlannad mängisid selgelt mõtestatumalt, tabasid paremini ja sundisid vastaseid eksima. Kolmas veerand Tartule 23:18 ja kogu kohtumine 91:61.

Asi oli lähedal nelikduublile, tuues 42 punkti, 14 lauapalli, 10 vaheltlõiget ja 8 resultatiivset söötu! Need fenomenaalsed numbrid tõid tüdrukule mõistagi ka finaali parima mängija tiitli. Belinda Lepmets lisas 18 silma, viis lauda ja 6 söötu. Audentese eest tõi Marie Anette Sepp 18 punkti ja 7 lauda.

35 minutit väljakul rassinud Asi sõnas pärast võitu basket.ee-le: "Kuna me polnud selles mängus favoriidid, siis see võttis pingeid päris palju maha. Läksime andma endast maksimumi ja suutsime vastased algusest peale nurka suruda."