Oliver Venno. Foto: Stanislav Moshkov
17. detsember 2017, 15:50

Võimas Venno vedas koduklubi Türgi karikavõistlustel hõbedale

Sel hooajal Türgi liigas suurepärases hoos olev rahvusmeeskonna diagonaalründaja Oliver Venno tegi suuri tegusid ka karikasarjas. Suuresti tänu eestlase headele esitustele jõudis Ankara Maliye Piyango karikafinaali Ankara Halkbanki vastu, kus tuli pärast viiegeimilist lahingut siiski alla vanduda ja hõbedaga leppida, kirjutab volley.ee

Finaal algas Maliye Piyango jaoks hästi, kui avageim võideti 25:23. Siis sai ka Türgi liigas kolmandat kohta hoidev Halkbank oma mängu käima ning teise vaatuse kaotas Venno tööandja 22:25 ning kolmanda 16:25. Selg vastu seina ehk 1:2 kaotusseisus olles suutis Maliye Piyango neljanda geimi võita 25:21 ning nii otsustas Türgi karikavõitja viies geim. Otsustavat vaatust läks Halkbank juhtima 7:3, ent Maliye Piyango jõudis punkti kaugusele 6:7. Edasi kontrollis asjade käiku siiski Halkbank ning viiginumbriteni enam ei jõutud ja geim läks Halkbankile 15:11 ning kogu mäng seega 3:2.

Venno tõi Maliye Piyango kasuks oma meeskonna parimana 14 punkti (-1), rünnakuid realiseeris ta 36protsendiliselt (36st tõstest 13). Lisaks üks serviäss. Meeskonna vastuvõtt oli 55%, rünnak 42%, Halkbanki vastuvõtt oli 36%, rünnak aga 57%. Blokist teenisid võitjad 13, kaotajad 7 punkti, servil lõi Halkbank 2 ässa ja tegi 23 viga, Maliye Piyango lõi 4 ässa ja eksis 21 korral.

Poolfinaalis sai Maliye Piyango 3:0 jagu Kert Toobali endisest koduklubist Inegölist, Venno arvele jäi meeskonna edukaimana 24 punkti (+17). Hea esituse tgi Venno ka veerandfinaalis, kui aitas meeskonna 3:1 võidule Arkas Spori üle. Selles kohtumises tõi Venno 18 punkti (+10).