Talisport

Kiiruisutaja Marten Liiv oma esimesele treenerile: ma ei jää olümpial viimaseks! 

Ville Arike, 21. detsember 2017, 00:05
OLÜMPIALE! Marten Liiv suutis täita tänavuse aasta unistuse, Pyeongchangis tahab ta esineda väärikalt ja teha korraliku tulemuse. Foto: ERAKOGU / KATRIN UUSOJA

Eesti ja kiiruisutamine. Tahtmata ala entusiastidele kõige vähematki haiget teha, pole need sõnad sünonüümid. Eestis pole ühtegi normaalpikkuses kiiruisurada. On vaid üks lühem ring, Adaveres, ja see pole kunstjääga. Ometi võitles kaks noort eestlast end sel alal Pyeongchangi olümpiale: Saskia Alusalu ja Marten Liiv.

Olümpiaovaal nägi Eesti kiiruisutajat viimati pool sajandit tagasi, kui Grenoble’is võistles neli aastat varem Innsbruckis 1500 m distantsi olümpiavõitjaks kroonitud Ants Antson. Ega temagi ajal koduvabariigis paremaid tingimusi olnud. Kuid NSV Liidus oli.

Tänased olümpialased on tingimuste otsimisel pööranud pilgu mõistagi lääne suunas. Aga ikkagi. Kas ülehomme 21aastaseks saavat Liivi üllatab fakt, et Eesti on Pyeongchangis esindatud kahe kiiruisutajaga? „Ikka üllatab. Adavere on väike koht, alaga tegelemiseks on olemas teatud tingimused, aga neid pole piisavalt,“ vastab noor kiiruisutaja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18. mai 2018, 15:30
Eesti kiiruisutamise isa Väino Treiman sai EOK kõrgeima tunnustuse osaliseks
6. jaanuar 2018, 17:41
Saskia Alusalu uisutas ennast EMil 12. kohale, Liiv samuti pildil
23. detsember 2017, 12:04
Eesti sportlased aitasid kaasa olümpiarekordi sünnile
10. detsember 2017, 20:55
TUBLI! Saskia Alusalu purustas MK-etapil taaskord Eesti rekordi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee