Pärnu mehed fännidega patsu löömas. Foto: Alar Truu
21. detsember 2017, 09:09

Pärnu võrkpalliklubi ootab eurosarjas ees Belgia meeskond

Ainsa Eesti klubina eurosarjas osalev Pärnu Võrkpalliklubi pidas kolmapäeval kodusaalis CEV Challenge Cupi korduskohtumise Küprose klubi Pafose Pafiakosega.

Avamängust võtsid Avo Keele hoolealused kaasa 3:1 (26:28; 25:22; 25:21; 25:17) võidu ja vajasid seega edasipääsuks kahte geimivõitu. Selle Pärnu ka sai, võites kaks esimest geimi vastavalt 25:19 ja 25:23. Kolmandas geimis andis peatreener mänguaega ka vahetusmeestele, kes olid samuti ülesannete kõrgusel ja geim kuulus Pärnule seisuga 25:17 ning kogu mäng seega Eest klubile 3:0. Sellega tagati pääs 16 parema sekka. Edu saatis Challenge Cupil ka teisi eestlasi, kirjutab volley.ee

Pärnu resultatiivseimaks kerkis 10 punktiga (+5) Taavet Leppik, 9 punkti (+6) jäi Edvinas Vaškelise arvele, 8 punkti panustasid võitu nii Kevin Saar kui Robert Juchneivc. Pärnu lõi 4 serviässa ja tegi pallingul 11 viga, blokist koguti 12 punkti. Vastuvõtt oli 31%, rünnak 48%. Pafose klubi parimana kogus Anastasios-Stamatios Aspiotis 15 punkti (+9). Pafiakose vastuvõtt oli 41%, rünnak 37%, servil löödi 4 ässa ja tehti 12 viga. Blokist saadi 8 punkti.

Pärnu mängija Tamar Nassar ütles, et edu tõi peatreeneri poolt paika pandud plaan. "Pidasime kinni mängujoonistest, mis meile ette anti ja see oligi edu võti," kommenteeris Nassar ja kiitis ka kolmandas geimis platsil käinud noori mängumehi.

Pärnu läheb järgmises ringis kokku Belgia klubi Meneni Prefaxisega, kus pallis Rait Rikberg, kes vahetult enne jõule klubist poolte kokkuleppel lahkus. Menen kohtus esimeses ringis Schönenwerdi Volleyga (Kristo Kollo ja peatreener Rainer Vassiljev) ja et avamängu võitis Menen 3:0, vajasid nad kordusmängus kahte geimivõitu. Belgia klubi võitis kohtumise 3:1 (25:23; 25:17; 16:25; 25:15). Rikberg tegi kaasa kahes esimeses geimis. Kollo arvele jäi oma meeskonna parimana 11 punkti (+8). Järgmise ringi mängudega tehakse algust 16. jaanuaril.

Challenge Cupil olid võidukad ka Oliver Venno ja Henri Treial, konkurentsist langes aga Robert Viiber. Nädalavahetusel Ankara Maliye Piyango Türgi karikavõistlustel hõbedale vedanud Venno ja Maliye Piyango kohtusid kordusmängus Slovakkia klubi Bystrina Nitraga, kellest avakohtumises saadi jagu 3:1 (Vennolt selles mängus 29 punkti). Ankaras peetud kordusmängus jäi Eesti koondislase arvele 10 punkti (+7) ja meeskond võttis kindla 3:0 (25:16; 25:16; 26:24) võidu.

Henri Treial ja CEZ Karlovarsko (Tšehhi) said avamängus Zagrebi Mladosti vastu 3:2 võidu. Kordusmängus võeti täna hoopis kindlam 3:0 (25:17; 25:13; 25:22) võit ja tagati seeläbi samuti pääs järgmisse ringi. Tempomehena tegutseva Treiali arvele kogunes igati korralikud 13 punkti (+11).

Portugali meistriliigaklubi AJ Fonte Bastardo ja sidemängija Robert Viiber pidid aga teistkordselt tunnistama Bakuu Lokomotiivi paremust. Avamängu võitis Bakuu klubi 3:1, korduskohtumises oldi samuti Bastardost üle 3:1 (25:23; 21:25; 28:26; 25:20). Viiber mänguaega ei teeninud.