Ujumine

VÕIMAS! Eesti lühiraja meistrivõistlused algasid kohe avapäeval uue Eesti rekordiga 

Toimetas Karl Juhkami, 21. detsember 2017, 12:36
Margaret Markvardt. Aldo Luud
Täna algasid 25.ndat korda toimuvad Eesti lühiraja meistrivõistlused, mis toimuvad 21.-23. detsembrini Sõle ujulas. Esimese päeva hommikuses võistlusosas püstitas Margaret Markvardt kompleksujumises uue võimsa Eesti rekordi.  

Eesti meistriks tulnud Margaret Markvardt püstitas 200 m kompleksujumises uue Eesti rekordi ajaga 2:12.87. Varasem rekord ajaga 2:13.55 kuulus samuti Margareti nimele ning oli ujutud vaid nädal tagasi Euroopa lühiraja meistrivõistlustel.

Samal teemal

Naiste 200 m kompleksujumises võitis teise kohale Maria Romanjuk ajaga 2:14.05 ning kolmanda koha Katrin Zaitseva ajaga 2:21.91. Naisjuunioride arvestuses võitis Kaia Liis Tomak ajaga 2:29.59 ning noorte arvestuses Helena Heinlo ajaga 2:26.65.

200 m kompleksis oli kiireim mees Martin Liivamägi ajaga 1:59.47, teise koha võitis Kregor Zirk ajaga 2:00.84 ja kolmanda koha Silver Hein ajaga 2:01.71. Juunioride arvestuses oli kiireim Ivan Stseglov ajaga 2:07.33 ning noorte arvestuses Alan Gritsok ajaga 2:10.80.

Naiste 200 m rinnuliujumise Eesti meistriks tuli Maria Romanjuk ajaga 2:34.32, teise koha võitis Alina Vedehhova (aeg: 2:39.07) ja kolmanda koha Eneli Jefimova (aeg: 2:39.09). Juunioride arvestuses võitis Meril Arndt ajaga 2:42.74 ning noorte arvestuses Eneli Jefimova.

Meeste 200 m rinnuliujumises tuli Eesti meistriks Martin Allikvee ajaga 2:12.20, teise koha võitis Silver Hein ajaga 2:13.98 ja kolmanda koha Joonas Niine ajaga 2:15.79. Juunioride arvestuses võitis Joonas Niine ning noorte arvestuses Gregory Kask ajaga 2:22.51.

Margaret Markvardt võitis naiste 100 m seliliujumise ajaga 1:00.74, teiseks tuli Sigrid Sepp ajaga 1:01.00 ja kolmandaks Kätlin Sepp ajaga 1:01.30. Juunioride arvestuses oli kiireim neiu Ilona Maide ajaga 1:04.65 ning noorte arvestuses Laura-Liis Valdmaa ajaga 1:04.66.

100 m seliliujumises tuli meeste arvestuses Eesti meistriks Kregor Zirk ajaga 53.24, teise koha võitis Armin Evert Lelle ajaga 53.46 ning kolmanda koha Andrei Gussev ajaga 54.55. Juunioride arvestuses oli kiireim noormees Alex Ahtiainen ajaga 56.84 ning noorte arvestuses Maksim Minajev ajaga 59.28, mis on ühtlasi ka uus Eesti poiste tipptulemus kuni 14 aastaste vanuseklassis.

4 x 50 m vabalt teateujumises võitis naiste arvestuses ujumisklubi TOP naiskond ajaga 1:44.57. Naiskonnas ujusid Karleen Kersa, Laura Kalvet, Kätlin Sepp ja Margaret Markvardt. Teise koha võitis Orca Swim Club ajaga 1:46.80 ja kolmanda koha Tartu ujumisklubi naiskond ajaga 1:47.83. Juunioride arvestuses võitis Audentese Spordiklubi ajaga 1:49.71 ning noortes ujumisklubi Briis ajaga 1:51.04.

Meeste 4 x 50 m vabalt teateujumises krooniti Eesti meistriteks Spordiklubi Garant võistkond ajaga 1:30.12. Meeskonnas ujusid Martin Allikvee, Daniel Zaitsev, Andrei Gussev ja Nikita Tsernosev. Teise koha võitis Audentese Spordiklubi ajaga 1:30.54 ning kolmanda koha Ujumise Spordiklubi ajaga 1:32.03. Juunioride arvestuses võitis TOP ujumisklubi meeskond ajaga 1:37.49 ning noortes Ujumise Spordiklubi noorte võistkond ajaga 1:38.33.

Õhtuses võistlusosas on kavas:

  • 50 m vabalt finaal
  • 200 m liblikat
  • 100 m rinnuli
  • 400 m vabalt
  • 50 m selili eelujumine
  • 4 x 100 m vabalt teade

Kõiki tulemusi on võimalik reaalajas jälgida SIIT

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee