21. detsember 2017, 19:25

STATISTIKAPOMM | WRC-hooaja kokkuvõte: M-Spordi võidupõua lõpp, Neuville'i kiirus ja Meeke'i pöörane pääsemine

Autoralli MM-sarja koduleht otsis lõppenud hooajast välja hulga põnevaid arve, mis 13 etapist koosnenud sarja iseloomustasid. Ülevaates oli loomulikult esindatud ka kokkuvõttes kolmanda saanud Ott Tänak.

6 - just nii palju kordi lõpetas Craig Breen MM-etapi viienda kohaga.

135 sekundit ehk kaks minutit ja 15 sekundit oli suurim vahe etapi võitja ja teise koha omaniku vahel. Juhtus see Monte Carlos, kus esikoha sai Sebastien Ogier ja teiseks tuli Jari-Matti Latvala.

4 etapivõitu kogus Hyundai esipiloot Thierry Neuville. Enamat ei suutnud keegi.

19 poodiumikohta teenis Ott Tänaku tööandjaks olnud M-Sport.

Ott Tänak ja Sebastien Ogier. Foto: WILLIAM WEST

24 punktiga edestas viiendat korda järjest maailmameistriks tulnud Sebastien Ogier kokkuvõttes Neuville'i.

78 etapivõitu on koos praegustel pilootidel. Juhib loomulikult Ogier 40 esikohaga, teine on Latvala 17 võiduga. Täpselt 78 võitu on ka Sebastien Loebil, kes teeb tuleval aastal kaasa kolmel etapil (Korsika, Kataloonia, Mehhiko).

56 katsevõitu võttis sel hooajal Thierry Neuville.

54 rallit järjest püsis M-Sport etapivõiduta. Kurb seeria lõppes Monte Carlos, viimati triumfeeriti 2012. aastal Suurbritannias.

18 aastat läks Toyotal aega, et taas WRC-etapp võita. Viimati oldi parimad 1999. aastal Hiinas.

18 sekundit viibis Mehhiko ralli viimasel katsel rajalt välja sõitnud Kris Meeke finišieelses autoparklas. Põhja-iirlane suutis siiski avariid vältida ja tuli võitjana finišisse.

10 erinevat pilooti võitis Saksamaa rallil vähemalt ühe katse. Kokkuvõttes oli parim mäletatavasti Tänak.

11 korral vahetus Poola rallil liider.

3 uut sõitjat tõusid 2017. aastal uueks etapivõitjaks. Nendeks olid Tänak, Elfyn Evans ja Esapekka Lappi.

7 erinevat pilooti jõudsid sel hooajal etapivõiduni.

17 aasta vanuselt teenis soomlane Kalle Rovanperä Austraalias esimese MM-sarja punkti ja tõusis selles arvestuses ajaloo noorimaks.

Kalle Rovanperä Austraalia rallil. Foto: WILLIAM WEST

26 erinevat sõitjat jõudsid 13 etapi peale punktikohale.

13 erinevat sõitjat olid mingil hetkel ralli liidrikohal.