Andri Aganits rünnakul.Foto: Tiina Kõrtsini
22. detsember 2017, 16:08

ILUS ÕHTU! Kaks eestlast jõudsid eurosarjas 16 sekka

Eurosarjade nädala lõpetasid Eesti võrkpallurite jaoks neljapäeva hilisõhtul rahvuskoondise temporündaja Andri Aganits ja nurgaründaja Karli Allik. Mõlema mehe koduklubid osalevad CEV Cupil ja mõlemad pääsesid avaringist edasi 16 sekka.

Aganits ja Prantsusmaa meistriliiga meeskond Montpellier alistasid korduskohtumises 3:0 (29:27; 25:21; 25:19) Rhein Maini klubi Saksamaalt. Et avamängu oli Montpellier võitnud 3:2, pääsesid nad järgmisse ringi ehk 16 parema sekka. Aganitsa arvele kogunes 8 punkti (+3). 4 punkti tuli rünnakuga, 1 serviässast ja 3 blokist, kirjutab volley.ee.

Järgmises ringis kohtub Montpellier Valgevene klubi Soligorski Šahtjoriga.

Karli Allik ja Düren Powervolleys (Saksamaa) said samas sarjas avamängus 3:0 jagu Groningeni Abiantist (Holland). Kordusmängus läks edasipääseja selgitamiseks vaja aga kuldset geimi, sest kodusaalis mänginud Groningen võitis kohtumise 3:1. Kuldses geimis oli 15:13 parem Düren, kes kindlustas sellega ka edasipääsu. Allik sekkus episoodiliselt ja punktiarvet ei avanud.

Järgmisena minnakse vastamisi Ankara Ziraat Bankasiga. 1/16-finaalid algavad jaanuari keskel.