Kevin Durant (vasakul) ja LeBron James.Foto: Kyle Terada
26. detsember 2017, 01:20

VIDEO | Warriors alistas NBA finaali kordusetenduses Cavaliersi, Durant tõmbas LeBroni vastu pikema kõrre

Golden State Warriors alistas korvpalliliiga NBA finaali tulises kordusetenduses kodusaalis Cleveland Cavaliersi 99:92.

Stephen Curryta mänginud Warriors hoidis suurema osa kohtumisest initsiatiivi, aga viimasele kahele minutile mindi siiski vastu 92:92 viigiseisult. Siis tabas Warriorsi täpsuskütt Klay Thompson kolmepunktiviske ning juunikuise finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Kevin Durant peatas kahel korral Cavaliersi liidri LeBron Jamesi.

Esmalt kukkus James niisama pikali, teisel korral oli Duranti tegutsemises ka vea hõngu. Et pall läks auti Jamesist, sai Warriors 24 sekundit enne lõppu mänguvahendi tagasi ning Thompson realiseeris pärast Cavaliersi viga kahel korral vabavisked.

Kohtumise tipphetked:

7 kaotuse kõrvale 27. võidu saanud Warriorsi resultatiivseim oli Durant 25 punktiga, temalt ka viis viskeblokeeringut. Klay Thompsoni arvele jäi 24 punkti, Draymond Green tegi 12 punkti, 12 lauapalli ja 11 resultatiivse sööduga kolmikduubli.

Cavaliersile (24-10) tõi Kevin Love koguni 31 punkti ja 18 lauapalli, James piirdus enda kohta tagasihoidliku 20 punkti, 6 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga. Lisaks tegi ta 7 pallikaotust.

Cavaliers viskas teisel veerandil mööda kõik 17 kahepunktiviset, terve mängu peale tabati kaare seest 31 protsenti üritustest (42st 13). Seevastu kaugviskeid realiseeriti 36st 15 ehk 42 protsendiga.