Ragnar Klavan aitas Swansea City kuival hoida.Foto: Reuters/Scanpix
26. detsember 2017, 21:22

Klavaniga Liverpool hävitas Swansea ja pikendas uhket seeriat

Liverpooli jalgpallimeeskond pole juba 31 aastat teisel jõulupühal ühtki koduväljakul peetud liigamängu kaotanud (kaheksa võitu, kolm viiki). Täna purustati tulemusega 5:0 Swansea City.

Kui 0:1 lõppenud avapoolaja järel (6. min Philippe Coutinho) võis Swansea veel üht-teist unistada, siis 52. minutil duubeldas Roberto Firmino Liverpooli eduseisu. Lõplikult murdus Swansea teise poolaja keskel, kui kahe minutiga lasti endale lüüa kaks väravat (65. Trent Alexander-Arnold, 66. Firmino).

Viimase naela lõi Walesi meeskonna kirstu Alex Oxlade-Chamberlain kohtumise 83. minutil. Kogu matš oli selgelt Liverpooli kontrolli all, Swansea kujutas endast Liverpooli väravale ohtu vaid üksikutel kordadel.

Kuuendat korda järjest algkoosseisu kuulunud Ragnar Klavan rassis Liverpooli keskkaitses terve kohtumise ja tegi korraliku partii. Eraldi tasub välja tuua üks väga vajalik löögiblokeering avapoolajal. Seejuures on oluline märkida, et vigastusest paranenud Joel Matip puksis pingile Dejan Lovreni, mitte eestlase.

Nood Klavani osalusel peetud kuus matši (viis Inglise, üks Meistrite liigas) on kolm korda lõppenud Liverpooli võidu, kolm korda viigiga. Taga null on hoitud neljal puhul.