Millest saab Õhtulehe 2017. aasta spordisündmus?Foto: Õhtuleht
Spordivaria
28. detsember 2017, 17:00

SPORDISÜNDMUS 2017 | Kontaveit ja vollemehed langesid 1/8-finaalis, Šmigun-Vähi, Tänak ja vehklejad jätkavad

Õhtulehe sporditoimetus soovib kõigile kaunist vana-aasta lõppu halastamatu võitlusega: aeg on panna vastamisi mööduva aasta kõige meeldejäävamad spordisündmused ja selgitada välja neist kõige-kõige!

Süsteem on olnud juba üle kümnendi sama: aasta 16 meie arvates kõige eredamat spordihetke-sündmust jagatakse loosi tahtel play-off-tabelisse (asetusi pole ehk kaks favoriiti võivad kohe vastamisi minna) ning sporditoimetuse liikmetest (Ville Arike, Jarmo Jagomägi, Karl Juhkami, Siim Kera, Ats Kuldkepp, Mart Treial, Kaarel Täll) koosnev žürii peab andma hääle ühe või teise poolt. Miinusringe ja teisi võimalusi ei ole. Kes duelli kaotab, see ka põrmu kukub. Lõpuks jääb alles vaid üks, see kõige meeldejäävam spordisündmus aastast 2017.

Varasemaid võitjaid vaata siit!

1. KAHEKSANDIKFINAAL

Kaia Kanepi jõudmine USA lahtiste veerandfinaali

Kauaaegne Eesti esireket oli tipptennisest juba kuude kaupa eemal ega olnud kindel, kas naaseb. Ometi ajas ta end tasapisi vormi, kevadeks oli tagasitulekuotsus küps, juunis mängis ta esimesel turniiril ning suve lõpus üllatas USA lahtistel meistrivõistlustel veerandfinaali jõudmisega, korrates karjääri parimat tulemust!

Kristina Šmigun-Vähi dopingusaaga lõpp

ROK teatas detsembris, et kõik 2006. aasta Torino OMi dopinguproovide järeltestimised on lõppenud ja ühtegi positiivset juhtumit ei ole. Seega lõppes ka Kristina Šmigun-Vähi saaga, kaks kuldmedalit jäävad temale alles. „Minu päev on täna päikest täis. Olen neid paari lauset kaua oodanud,“ ütles Šmigun-Vähi.

2. KAHEKSANDIKFINAAL

Jalgpalliliit toetas ERRi 950 000 euroga

ERR omandas 2020. aastal toimuva jalgpalli EM-finaalturniiri, samuti valiksarjade ja Rahvuste liiga ülekandeõigused aastatel 2018-2021. Kodune jalgpalliliit (pildil president Aivar Pohlak) aitab kogu seda kompotti finantseerida 950 000 euroga. Mõnigi näeb otsuse taga hoopis alaliidu soovi säilitada koduse liiga mängud ERRi kanalil.

Janek Õiglase emotsionaalne ja tulemuslik MM

Kümnevõistleja Janek Õiglane läks Londoni MMile paremuselt 27nda isikliku rekordiga. Mis aga juhtuma hakkas, oli võimas: isiklik rekord 100 meetri jooksus, kõrgushüppes, 400 meetris, odaviskes! Loomulikult ka kogusumma 8371 punkti, see andis lõpuks neljanda koha ja tõusmise Eesti kõigi aegade edetabelis viiendaks!

3. KAHEKSANDIKFINAAL

Rait Rataseppa hullumeelne pingutus

Hea lugeja, proovi üks täispikk triatlon läbi teha! Rait Ratasepp võttis aga kätte ja läbis kümnekordse triatloni, sellele kulus üle 234 tunni ehk ligi kümme ööpäeva! „Olen viinud keha staadiumisse, kus päev otsa sportimist on kehale sama lihtne kui mõne jaoks kontoris kaheksa tundi istumist,“ kommenteeris mees ise.

Kaia Kanepi avameelne raamat

Vähe sellest, et Kaia Kanepi tegi taas tegusid tenniseväljakul. Lisaks ilmus tema elulooraamat, mille meedias avaldatud peatükid šokeerisid avalikkust piisavalt. Kuumaks teemaks said suhted omaaegsete treenerite Silver Karjuse ja Andrei Luzginiga, samuti andis tennisist teada teda aastaid vaevanud haigusest.

4. KAHEKSANDIKFINAAL

Eesti vehklemisnaiskonna maailmameistritiitel

Nii kodused spordisõbrad kui ka vehklemismaailm teavad ammu, et Eesti epeetaltsutajad on kõvad. Põlvkondade kaupa. Tänavu saavutati eriti magus tulemus: naiskond krooniti maailmameistriks. Finaalis torkas 1,3miljonilise elanikkonnaga Eesti läbi 1,3miljardilise rahvaarvuga Hiina selle ala parimad esindajad!

Võrkpallikoondis jäi MMist ühe võidu kaugusele

Tänavune suvi kujunes võrkpalluritele hullumeelseks, nii suurt mängukoormust polnud veel olnud. Võitlus EM-sarjas, esikoht Maailmaliiga kolmandas grupis, MM-valikturniir. Kodus anti lahing Venemaale, järgmisel valikturniiril Belgias võõrustajatele. Üks võit jäi puudu, kuid MMile nii lähedale pole ükski Eesti pallimänguvõistkond kunagi jõudnud!

5. KAHEKSANDIKFINAAL

Kelly Sildaru draama

Kuhu ka Kelly Sildaru viimastel aastatel poleks läinud, võis öelda, et ta tuli, nägi ja võitis. Lõppev aasta tõi juunioride MM-tiitlid, X-mängude esikoha, MK-etapivõidu. Terve Eesti rääkis olümpiamedalist. Ning siis tuli maakera kuklapoolel saatuslik kukkumine treeningul, mis purustas PyeongChangi unistuse – Eesti sai veel ühe rahvusliku põlve.

Kiiruisutajad poole sajandi järel olümpiale

Teisel meie jaoks eksootilisel alal kiiruisutamises läbis – sugugi mitte lihtsa – olümpiamängude valiksõela koguni kaks noort sportlast korraga! Ants Antson oli olümpiaringe viimati mõõtnud 1968. aastal Grenoble’is, 2018 PyeongChangis stardivad Saskia Alusalu ühisstardist sõidus ja Marten Liiv 1000 m distantsil.

6. KAHEKSANDIKFINAAL

Rapla korvpallimeeskond finaalis

Rapla korvpalliklubi võitis 2015. aasta kevadel esimest korda Eesti meistrivõistluste medali – pronksi – ja paljud väikelinna fännid võitlesid autasustamistseremoonia ajal pisaratega. Tänavu kevadel tõstis meeskond lati uuele kõrgusele, pääsedes finaali! Seal Kalev/Cramot küll hammustada ei õnnestunud, aga Tartu edestamine oli kõva sõna.

Tanel Kangerti ränk vigastus

Jalgrattaspordi suurtuuridest on Tanel Kangerti lemmik Giro d’Italia ning see sujus taas päris hästi. Kangert abistas jätkuvalt kaaslasi, kuid flirtis selle kõrvalt esikümnekohaga. Ta tõusis 14. etapil seitsmendaks, kuid järgmine päev tõi ränga kukkumise. Tagajärg: vasaku käe õlavarreluu murd, operatsioon ja hooaja lõpp. Kahju, väga kahju.

7. KAHEKSANDIKFINAAL

Ott Tänaku esimene rallivõit

Ott Tänak pakkus erutavaid hetki terve aasta vältel: elu esimene MM-ralli võit, ülivalus katkestamine Poolas, hooaja lõpetamine poodiumil ning uudis siirdumisest Toyota meeskonda. Tänaku aasta tippsündmuseks tuleb kahtlemata pidada Sardiinia rallit, mis tegi lahti võiduotsa. Järgmist triumfi ei pidanud kaua ootama, see tuli Saksamaa asfaldirallil.

Anett Kontaveiti võit maailma esireketi üle

Anett Kontaveit alustas aastat maailma teises sajas, kuid hakkas märtsist alates näitama üha vingemaid tulemusi. Maikuus murdis ta Roomas maha toonase maailma esireketi Angelique Kerberi, vähem kui poole aastaga tõusis maailma edetabelis 98 koha võrra, 27ndaks! Kaasa aitas esimene WTA taseme turniirivõit Den Boschis.

8. KAHEKSANDIKFINAAL

Ragnar Klavan Meistrite liigas põhikoosseisus

Ragnar Klavanist sai esimene Eesti jalgpallur, kes pääsenud Meistrite liiga põhiturniiril algkoosseisus väljakule. Vahetusest oli tema ise pääsenud platsile mitu aastat tagasi Hollandi-karjääri ajal. Mart Poom kuulus 2006. aastal Meistrite liiga finaalis mänginud Arsenali koosseisu, kuid oli seal väravavahtidest kolmas valik.

Kaarel Nurmsalu come-back ja uus lõpetamine

Suusahüppaja Kaarel Nurmsalu liugles 2014. aastal ühel MK-etapil kuuendaks, kuid paraja šokina teatas pärast hooaja lõppu loobumisest. Tänavuse aasta alguses tegi Karla uue katse naasta, rääkis soovist võita olümpiamedal, kuid kevadel riputas suusad uuesti varna – keha ei pidanud napile toitumisele vastu.

Kaheksandikfinaalides lõppes teekond nii Anett Kontaveiti võimsal tõusuaastal kui ka võrkpallimeeskonna vapral MM-valiktsüklil. Mitte et tegemist polnuks kõvade sündmustega, kuid vastu sattus lihtsalt veel vingem tegija.

VEERANDFINAALPAARID ON SEEGA:

1) Kristina Šmigun-Vähi dopingusaaga lõpp vs Janek Õiglase emotsionaalne ja tulemuslik MM

2) Kaia Kanepi avameelne raamat vs Eesti vehklemisnaiskonna maailmameistritiitel

3) Kelly Sildaru draama vs Tanel Kangerti ränk vigastus

4) Ott Tänaku esimene rallivõit vs Ragnar Klavan Meistrite liigas põhikoosseisus

Tulemused homme kell 12 sport.ohtuleht.ee!

Poolfinaalide ning finaali tulemused saad teada Õhtulehe laupäevasest paberlehest, mille vahel on 2017. aastat kokku võttev eriväljaanne.