Spordivaria

Suri legendaarne laskmistreener (5)

Ohtuleht.ee, 27. detsember 2017, 13:32
Ranno Krusta. Eesti Laskurliit
Eesti laskesporti on tabanud valus kaotus. Meie seast on lahkunud üks Eesti paremaid laskmistreenereid Ranno Krusta.

Ranno Krusta töötas treenerina peaaegu 50 aastat, ta on olnud juhendajaks väga paljudele tipplaskuritele. Ranno Krusta on osalenud treenerina kümnetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, muuhulgas ka 2016. aasta Rio olümpiamängudel Peeter Oleski treenerina.

Nende aastate jooksul kujunes TSIKi/Audentese Spordikooli laskmisosakonnast ülimalt oluline osa Eesti laskespordi arengus, sealt on võrsunud rida tipplaskureid. Ranno Krusta õpilasteks on olnud Eesti parimad noorlaskurid, kes on võitnud medaleid ka rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt. Ranno Krusta õpilaste hulka kuuluvad teiste seas Raal Kurus, Argo Altmäe,  Aleksander Korb, Erko Vilba, Allar Mürk, Peeter Olesk.

2017. aasta oli Ranno Krustale tema treenerikarjääri üheks edukamaks aastaks – Ranno Krusta õpilane Peeter Olesk võitis Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali olümpiakiirlaskmise harjutuses ja pronksmedali täiskaliibrilise püstoli harjutuses.

Lisaks treeneritööle oli Ranno Krusta tunnustatud laskmiskohtunik, kes oli aastaid püstoliharjutuste peakohtunik Eesti meistrivõistlustel. Laskmiskohtunikuna on ta korduvalt saanud Eesti Laskurliidu aasta parima kohtuniku tunnustuse. Samuti on Ranno Krusta kuulunud aastaid Eesti Laskurliidu juhatusse ja treenerite nõukogusse.

Ranno Krusta on rajanud ühe vähestest Tallinna siselasketiirudest. Audentese siselasketiir on Ranno Krusta entusiasmi, fanatismi ja sihikindla töö tulemus.

Jääme meenutama Ranno Krustat läbi ja lõhki spordimehena. Suure inimese ja erakordse treenerina.

Eesti Laskurliit avaldab kaastunnet Ranno Krusta perele, lähedastele ja õpilastele.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee