Tartu naiskonna peatreener Andrei Ojamets.Foto: MATI HIIS
29. detsember 2017, 19:21

KARIKAS JÄI KOJU! Ojamets lõpetas tartlaste 20aastase ootuse

Tartu Ülikooli spordihoones selgus reedel Eesti naiste karikavõitja, kui finaalis olid vastamisi Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikool/Eedeni naiskonnad. Täismaja publiku ees krooniti 20-aastase vaheaja järel Eesti karikavõitjaks Andrei Ojametsa juhendatav Tartu, kes võitis 3:2 (25:19, 17:25, 25:20, 19:25, 15:11). Tartu viimane karikavõit pärines aastast 1997, kui finaalis alistas Tartu VK/Prosport Pärnu VK, keda muuseas juhendas just Ojamets.

Võitjate peatreener Andrei Ojamets meenutas muigvelsui 20 aasta tagust kaotust. „See on meeles üsna hästi, tore on taas võitjate poolel olla,“ sõnas ta. Juhendaja sõnul sai määravaks nende pikem pink. „Kvaliteeti oli selles mängus üsna vähe nagu finaalides ikka, närvide mäng. Otsustavaks sai meie pikem pink, mul oli rohkem käike sealt lõpus võtta. Võistkonna võit!“ lisas Ojamets volley.ee vahendusel.

TLÜ peatreener Argo Arak tõdes, et otsustavas geimis said määravaks enda eksimused ja ka õnne puudumine. „Enne mängu arvasin, et võimalused siit võit kaasa võtta on 50-50. Mäng käiski üles-alla ja võimalused see enda kasuks keerata olid mõlemal. Juhtisime viiendas geimis korduvalt, ent lõpus tulid valusad eksimused ja eks õnne oli meil ka vähem. Lisaks maksis meile kätte üks kehv asetus,“ võttis Arak mängu kokku.

Mäng algas mõlemalt poolt otsivalt, kuni TLÜ läks ette 11:8. Ent Kertti Külma serviässade toel pääses Tartu naiskond omakorda juhtima 12:11. 18:14 Tartu eduseisul võttis TLÜ peatreener Argo Arak veel mõtlemisaja, ent geimi päästa ei õnnestunud ja TÜ/Eeden võitis avavaatuse 25:19. Teist geimi alustas paremini TLÜ, minnes ette 8:4. Peagi kasvas Tallinna klubi eduseis juba 14:8-le ja seda käest ei antud, geim Araku hoolealustele seisuga 25:17.

Kolmas geim algas tasavägiselt, ent 5:5 viigiseisult sai oma mängu paremini käima Tartu, minnes ette 10:6. Tartu võimsa blokipunkti järel juhiti juba 20:14 ning geim võideti 25:20 ning jõuti geimivõidu kaugusele karikavõidust.

Neljandas geimis läks esimeseks tehniliseks vaheajaks 8:6 ette Tartu. Ent TLÜ viigistas 8:8 ning läks Dorit Heinastu rünnakust omakorda juhtima 9:8 ja siis juba 11:8. Ent Tartu viigistas omakorda 12:12. Teiseks tehniliseks pausiks suutis pealinna klubi taas kahepunktilise edu (16:14) sisse mängida ning õige pea suurendati seda 18:14-le. Geim läkski TLÜ-le 25:19. Nii otsustas võitja viies geim!

Otsustavat vaatust läks TLÜ Erle Püvi serviässast juhtima 3:0 ja tartlannade eksimuse järel oldi ees 4:0. Andrei Ojametsa juhendatav Tartu ei andnud aga alla ja peagi oli tablool seis 4:4. Poolte vahetuse ajaks oli pealinna naiskond ees 8:4. Kadi Mägi rünnaku järel jõudis Tartu kahe punkti kaugusele (7:9) ja TLÜ vea järel punkti kaugusele (9:10). Tartu blokk viigistas seisu 10:10. Ingris Suvi serviässast juhtis Tartu 12:10, ent siis tuli serviviga. Taas säras Tartu poolel Mägi ja tegi seisuks 13:11. Heinastu ründas auti ja Tartul oli kasutada matšpall. TLÜ rünnak läks auti ja 15:11 võitis geimi Tartu, tulles seega 3:2 võiduga Eesti karikavõitjaks!

Võitjate resultatiivseimana tõi Kertti Külm 12 punkti (+8), 11 punkti lisas Ingrid Kiisk (efektiivsus 0). Tartu vastuvõtt oli 40,7%, rünnak 24,6%. Löödi 12 ässa ja tehti 11 serviviga, blokist teeniti 9 punkti.

TLÜ edukaimana tõi Dorit Heinastu 17 punkti (+1), Erle Püvi lisas 14 (+3) ja Marie Aasorg 13 (+4) punkti. TLÜ servi vastuvõtu protsent oli 45,6, rünnak 33,3%. Servil eksiti 15 korda ja löödi 9 ässa, blokist saadi 5 punkti.