Dario Cologna.Foto: FABRICE COFFRINI
Talisport
31. detsember 2017, 12:44

Legendaarne Cologna lõpetas ülipika võidupõua, pidu ka Alaveri ja Veerpalu õpilase õuel (10)

Murdmaasuusatajate mitmepäevasõidu Tour de Ski teise etapina on Šveitsis Lenzerheides kavas eraldistardist klassikasõidud ja meeste 15 km distantsil näitas parimat minekut kodupubliku lemmik Dario Cologna.

Šveitslane pole viimastel hooaegadel kuigi head minekut näidanud ja viimati triumfeeris ta MK-sarja tasemel 2015. aasta jaanuaris, kui ta oli parim Rõbinski 15 km vabatehnikasõidus.

31aastane Cologna edestas vaid 0,6 sekundiga Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu näpunäidete järgi harjutavat Aleksei Poltoraninit (Kasahstan), kolmandaks tuli norralane Martin Johnsrud Sundby (+13,1). Suurema osa võistlusest juhtinud venelane Aleksander Bolšunov piirdus lõpuks neljanda kohaga (+14,0).

Kokkuvõttes jätkab Tour de Ski liidrina eilse vabatehnikasprindi võitnud venelane Sergei Ustjugov, kes pidi täna leppima 10. tulemusega (+37,1). Homsele 15 km vabatehnika jälitussõidule stardib ta 1,6 sekundit enne Colognat, kolmandana läheb rajale Bolšunov (+12,7).

Eesti kolmikust sai täna parima koha Karel Tammjärv, kes lõpetas 49. positsioonil (+2.07,1), Andreas Veerpalu sai 69. koha (+3.08,7) ning Kristjan Koll oli 85 lõpetaja seas 80. (+4.31,6).