Martin Vunk lõpetas karjääri.Foto: PETER MUHLY
4. jaanuar 2018, 22:46

Eesti jalgpallikoondise pikaaegne poolkaitsja Martin Vunk kinnitas Pärnu Postimehele, et tema karjäär on lõppenud.

33aastane Vunk mängis viimastel hooaegadel Pärnu kohaliku klubi ridades. Flora süsteemist tuule tiibadesse saanud mängija tegi Eesti meistriliiga debüüdi 2001. aastal FC Kuressaare ridades. Aasta hiljem esindas ta esiliigas Valga meeskonda, kuid sai kirja ka debüüdi Flora värvides, kui jooksis algkoosseisus väljakule 7:0 võidumängus Pärnu Levadia üle.

Järgmisel kahel aastal pallis Vunk Valga särgis Eesti meistriliigas, kuni lõpuks Floraga liitus. Hooaegadel 2005-2009 mängiski poolkaitsja rohevalgete eest, kuid sõlmis seejärel lepingu Rootsi klubiga Syrianska.

2011. aastal jätkus Vungi karjäär Küprosel Nea Salamis Famagusta ridades, kuid juba järgmisel aastal liitus ta Kreeka klubiga Panachaiki.

2013. aastal saabus Vunk kodumaale ja sõlmis lepingu Sillamäe Kaleviga. Aasta hiljem liitus ta Nõmme Kaljuga, kuni Vunk end 2014. aasta detsembris Indoneesia klubi Jakarta Persijaga sidus. Eksootiline reis siiski väga kaua ei kestnud ning peagi oli Vunk tagasi kodumaal, kus otsustas aidata Pärnu meeskonda.

Martin Vungi koodnisekarjäär algas 2008. aasta veebruaris, kui ta sai 23 minutiks väljakule sõprusmängus Poola vastu. Vunk andis märkimisväärse panuse 2012. aasta EM-valikturniiril, kus koondis play-off’i jõudis. Just sinna perioodi jäi ka tema ainus värav, mille Vunk sai kirja Põhja-Iirimaa vastu. Kokku jäi Tartus sündinud poolkaitsja arvele 67 mängu. Viimati tõmbas Vunk koondise särgi selga 2014. aasta 0:1 kaotusmängus Inglismaa vastu.