Saskia Alusalu.Foto: Schaats Foto
Talisport
6. jaanuar 2018, 17:41

Saskia Alusalu uisutas ennast EMil 12. kohale, Liiv samuti pildil

Eesti parim naiskiiruisutaja Saskia Alusalu saavutas Venemaal Kolomnas toimuvatel kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel 3000 meetri sõidus 12. koha.

Kuldmedali kaela saanud hollandlannale Esmee Visserile kaotas Alusalu 9,3 sekundiga. Topeltvõidu tõi Hollandile Carlijn Actereekte, kes kaotas kaasmaalasele 1,5 sekundit. Kolmanda koha sai kodujääl liuelnud venelanna Natalia Voronina (+2,31). Stardis oli 18 võistlejat.

Eile sai Alusalu 1500 meetri sõidus 23 sportlase seas 19. koha, kaotades hollandlanna Lotte van Beekile 7,59 sekundiga.

Marten Liiv jäi eile meeste 500 meetri sprindis eelviimaseks, kaotades võitnud hollandlasele Ronald Mulderile 1,49 sekundit.

Täna, poole pikemalt distantsil, saavutas Liiv 16. koha, kaotades kuldmedali koju jätnud venelasele Pavel Kuliznikovile 2,31 sekundit. Teiseks tuli samuti kodujääl sõitnud Denis Juskov ja pronksise autasu sai kaela sakslane Nico Ihle.