Talisport

Alaveri ja Veerpalu õpilane noppis Tour de Skil etapivõidu ja tõusis lõputõusu eel teiseks, Tammjärv kindlalt punktikohal

Toimetas Karl Juhkami, 6. jaanuar 2018, 17:37
Aleksei Poltoranin. Foto: CHRISTOF STACHE
Tour de Ski eelviimasel etapil noppis meeste 15 km ühisstardist klassikasõidus võidu Andrus Veerpalu ja Mati Alaveri näpunäidete järgi harjutav Aleksei Poltoranin.

Finišikoridoris võimsaimat minekut näidanud kasahh edestas teisena lõpetanud venelast Andrei Larkovi 0,4 ja kolmandana üle finišijoone tulnud Alex Harveyt 0,9 sekundit. Esimesena jäi esikolmikust välja tuuri üldliider Dario Cologna (+2,3).

Karel Tammjärv suutis näidata samamoodi head minekut, ületades finišijoone 19. kohal (+58,2). Andreas Veerpalul kogunes 15 km distantsil kaotust parimatele ligi neli minutit ja 23aastane eestlane ületas lõpujoone 49ndana. Kristjan Koll tänase etapi starti ei tulnud.

Homses jälitussõidus läheb esimesena tõusu võtma Dario Cologna. Tänase võiduga teiseks tõusnud Poltoranin pääseb šveitslasest rajale minut ja 14 sekundit hiljem. Senine teise koha omanik Sergei Ustjugov kaotas täna parimatele 43 sekundi ja stardib homme rajale seitse sekundit pärast Poloraninit.

Viimane etapp on traditsiooniline 9 km vabastiilis, kus läbitakse ka ränkraske lõputõus.

8. jaanuar 2018, 18:35
VIDEO | Nalja nabani: Tour de Ski etapi võitnud suusataja intervjuu läks korralikult lappama
7. jaanuar 2018, 18:09
Tammjärv Tour de Ski rängast lõpust: oli tunne, nagu jahimehed oleks taga
6. jaanuar 2018, 15:50
Norralanna tegi Tour de Ski eelviimasel etapil soolosõidu, üldliider sai ränga haamri
4. jaanuar 2018, 19:01
Tour de Farss: Tammjärv murdis ühe, norralane Dyrhaug lausa kaks suuska