Kelly Sildaru autogramme jagamas. (Martin Ahven)

Ekstreemspordimaailma mainekaima võistluse X-Mängude korraldaja ESPN pani kokku kõigi aegade parimate freestyle-suusatajate nimekirja. Meeste ja naiste ühise esi20 teiselt kohalt leiame Kelly Sildaru nime.

"Imelaps suuskadel," algab Sildaru iseloomustus. "Sildaru oli alles 13aastane, kui ta esimest korda X-Mängudel naiste pargisõitu valitses. Ta on kõigi aegade noorim, kes talvistel mängudel triumfeerinud. Sellest ajast saati on ta naiste võistlusi valitsenud. 2013. aasta jaanuarist 2017. aasta augustini võitis ta 25 ametlikust võistlusest 23.

Kuigi ta on alles 15aastane, on ta oma kodumaal Eestis staar. Isegi endine peaminister (Taavi Rõivas - toim.) tunnustas teda sotsiaalmeedias 2017.aasta X-Mängude ajal."

Esikohale asetus ses pingereas kanadalanna Sarah Burke, kel ette näidata neli Aspeni X-Mängude rennisõidu kuldmedalit. Paraku Burke'i enam meie hulgas pole, sest ta suri 2012. aasta jaanuaris Utahis treeningul toimunud kukkumise tagajärjel.

Jaga artiklit

7 kommentaari

😭  /   16:46, 7. jaan 2018
Laste haistajad.
J
Jah!!!  /   16:33, 7. jaan 2018
Juba kuulsus, aga normaalselt kirjutama pole õppinud (nina paberil)! Papakene, jälgi ka lapse eluks vajalikku arengut! Ega kuulsus ja raha pole see kõige tähtsam!

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis