Dario ColognaFoto: AFP/Scanpix
Talisport
7. jaanuar 2018, 16:09

Cologna saavutas Tour de Skil ajaloolise võidu, Tammjärv teenis tublisti punktilisa

Aegade 12. Tour de Ski võitis meeste arvestuses viie aasta vahe järel šveitslane Dario Cologna, kelle jaoks oli tegu ajaloolise neljanda tuurivõiduga. Sama on suutnud vaid poolatar Justyna Kowalczyk.

Minut ja 15 sekundit enne Aleksei Poltoraninit tänasele 9 km pikkusele vabatehnikadistantsile startinud Cologna ei jätnud jälitajatele mingit varianti enda püüdmiseks. Ka ränkraskel lõputõusul ei tekkinud kordagi pinget, et šveitslane võiks saatuslikult kustuda.

Küll aga jagus põnevust järgnevate kohtade jagamisele. Lõpuks tõmbas pikima kõrre viiendana alustanud norralane Martin Johnsrud Sundby (+1.26,5), kes edestas viimastel meetritel kanadalast Alex Harveyt (+1.30,6). Poltoranin pidas nende meestega sammu peaaegu tõusu lõpuni, kuid jäi lõppeks ikkagi neljandaks (+1.41,7).

Eilse järel kolmandat kohta hoidnud tiitlikaitsja Sergei Ustjugov otsustas täna mitte startida. Niisamuti jättis mäkke ronimata 12. kohta hoidnud rootslane Marcus Hellner.

Ainsa eestlasena pani täna ennast proovile Karel Tammjärv, kes mitmete loobumiste tõttu startis 21. kohalt. Jaak Mae 2009. aasta 12. kohani (Eesti parim) ta sel korral ei küündinud, vaid lõpetas oma karjääri viienda Tour de Ski 24. positsioonil (+7.55,7). Selle eest teenis Tammjärv 28 MK-punkti.