Aleksei Šved viskas 30 punkti, aga sellest jäi Himkile Kalevi alistamiseks väheks.Foto: Martin Ahven
8. jaanuar 2018, 00:05

Šokiteraapia! Kalev/Cramo murdis Švedi kontserdile vaatamata maha Euroliiga meeskonna Himki (3)

„Šokiteraapia Tallinnas,“ pealkirjastas Ühisliiga koduleht sarja ühe soosiku, Euroliigasse kuuluva Himki korvpallimeeskonna 84:92 kaotuse BC Kalev/Cramole. Kalevlased tegid iseendale ja Eesti korvpallirahvale igatahes väärt uusaastakingituse.

Kõige müstilisem  oli viis, kuidas võit saadi. Ei mingit tihedat, pingelist, närvesöövat võitlust. Alles reedel Saksamaal võiduka Euroliiga mängu Bambergiga pidanud Moskva oblasti klubi oli Tallinna tulnud ilmselgelt säästurežiimil ja lootis sel moel punkti kätte saada. Ainus erand oli juba avaveerandiga 11 punkti paugutanud ja kõik oma visked tabanud Aleksei Šved. Ent korvpallis pole üks võitlusväljal sõdur, kui ülejäänud võistkond oma asjadega absoluutselt hakkama ei saa.

Kalevlased tegid vastase kaitse pihuks ja põrmuks. Avaveerandi järel juhiti veel 28:24 ja Himki sai mõelda, et las nad viskavad, küll meie rohkem viskame, kuid teine veerandaeg keras nende plaanid täiesti sassi. Kalev alustas seda perioodi 18:4 spurdiga ja võitis poolaja 57:38. Kolmanda veerandi alguses näitas tabloo võõrustajate suurimat eduseisu 64:39!

Kalevi peatreener Donaldas Kairys rõhutas, et võtmetähtsusega olid uue aasta esimesed treeningud. „Niisugune võit rõõmustab! Nii hea meeskonna vastu nagu Himki peab võitmiseks enam-vähem kõik õnnestuma. Me võtsimegi läbi rünnaku, kaitse, lauavõitluse - jäime seal 12 palliga peale, see on väga kõva sõna. Mängijad keskendusid väga hästi ja olid motiveeritud, tegid oma töö hästi ära,“ rääkis Kairys.

Kalev pidi läbi ajama Isaiah Briscoe ja Gregor Arbetita, kuid nende puudumist polnud märgatagi. „Olen kogu aeg rääkinud, et meil on ühtlane võistkond ja kõik mehed võimelised esile astuma,“ märkis juhendaja.

Tal oli õigus: üheksast väljakul käinud kalevlasest kaheksa viskas vähemalt kuus punkti, kõik said mänguaega kahekohalise arvu minuteid. Himkil olid lood veidi teised, näiteks liider Aleksei Šved ei saanud teisel poolajal sekunditki puhata ja pidi rassima koguni 34 minutit - niisugust stsenaariumit polnud peatreener Georgios Bartzokase peas Tallinna tulles kindlasti.

Bartzokas õnnitles alustuseks Kalevit, „kes tegi suurepärase mängu ja vääris võitu“.Ta jätkas: „Kalev võitles kõik 40 minutit. Asjaolu, et mängisime kaks päeva tagasi Bambergis ja kulutasime palju energiat, pole õigustuseks. Täna lülitusime mängu alles viimasel 15 minutil, püüdsime kaitsma hakata. Niisuguse suhtumisega pole võimalik kedagi võita, seetõttu on meie kaotus seaduspärane.“

Ühisliigas pidid eile kaotuse vastu võtma mõlemad Euroliiga meeskonnad - Moskva CSKA jäi kodus 79:90 alla Krasnodari Lokomotiv-Kubanile. Just Kuban ongi eeloleval pühapäeval Kalevi järgmine vastane, mäng toimub Venemaal.

Ühisliiga

Kalev - Himki 92:84

Kalev: van der Mars 15, Subotic 14, 7 lp, Mirkovic 14, 7 rs, Jõesaar 13, Simmons 12, 6 lp, 3 rs, Dorbek 9, 6 lp, Sokk 7, 5 rs, Keedus 6, 5 rs, Kangur 2

Himki: Šved 30, 6 rs, 4 vl, Monja 14, Thomas 12, 6 lp, Gill 10, Honeycutt, Anderson 7, Markovic, Jenkins 2, Vjaltsev, Zaitsev, Zubkov 0

Turniiritabel: CSKA 10 võitu ja 1 kaotus, Lokomotiv-Kuban 9-1, Unics 8-1, Zenit 8-2, Himki 6-4, Avtodor 5-4, Tsmoki 4-6, Nižni Novgorod 3-6, Parma 3-7, Kalev 3-8, Jenissei 2-7, Astana 2-9, VEF 1-8.