Kristin Kuuba.Foto: Stanislav Moškov
12. jaanuar 2018, 14:01

TUBLI! Kristin Kuuba alustas Tallinna turniiri tähtsa ja magusa võiduga

Valitsev Eesti naiste sulgpallimeister Kristin Kuuba sai Tallinna EK-etapi esimeses ringis väärt võidu, alistades dramaatilises heitluses endast maailma edetabelis tublisti kõrgemal asuva hollandlanna Gayle Mahulette 2:1.

Eestlanna võitis esimese geimi 21:9 ja kaotas teise sama kindlalt 10:21. Nagu õiges sulgpallis kombeks, läks kolmandas geimis tõeliseks mänguks. Heideldi väga tasavägiselt, meie piiga sai seisul 20:18 kaks matšpalli, kuid ei suutnud kumbagi realiseerida. Ega suutnud ka 21:20-l. Lõpuks aitas ründav tegutsemine ja neljas matšpall jäi maha seisuks 23:21 - vastasele Kuuba aga matšpalli ei andnud. Kuuba asub edetabelis 131., Tallinnas neljanda asetuse saanud Mahulette 80. kohal.

Järgmises ringis kohtub Kuuba täna õhtul kvalifikatsioonist alustanud prantslanna Leonice Huet'ga. Teise ringi jõudis ka Getter Saar 21:15, 21:6 eduga Anastassia Tšernjavskaja (Valgevene) üle. Tema järgmine vastane on kuuenda paigutusega hollandlanna Soraya de Visch. Kati-Kreet Marran pidi tunnistama aga teise valgevenelanna Alessia Zaitsava 21:12, 21:13 paremust.