UNETUD ATLEEDID: MängudeÖÖ 2017 Tallinnas Solarise keskuse kinos.Foto: Stanislav Moškov
Sten Kohlmann 12. jaanuar 2018 21:43
Eesti parim e-sportlane teenis mullu pool miljonit dollarit ja seda üheainsa võistlusega. Seda on rohkem, kui suurem osa päris sportlasi karjääri jooksul teenida suudavad.

Eesti parim e-sportlane teenis mullu pool miljonit dollarit ja seda üheainsa võistlusega. Seda on rohkem, kui suurem osa päris sportlasi karjääri jooksul teenida suudavad.

“Alguses ei võetud seda väga tõsiselt,” kirjeldab professionaalne e-sportlane Kevin Tarn, et vanemad ja sõbrad-tuttavad ei kiitnud esialgu tema karjäärivalikut heaks. “Aja möödudes, rahalise sissetuleku kasvades ning e-spordi olemust mõistes hakati mu otsust rohkem austama.”

Sama saab öelda teinegi lootustandev küberatleet Kristjan Allsaar: “Perekond ja tuttavad toetavad mind sada protsenti!”

Vanemate ebalev olek on muidugi mõistetav – mis asi too e-sport õieti on, ning mille poolest see tavalisest spordist erineb? Vastus on lihtne: e-spordis võisteldakse videomängudes, ning nagu muugi spordi puhul, saab ka siin välja tuua mitmesuguseid alasid (eri žanritesse kuuluvad mängud), jagunemist oskuste alusel (amatöör ja professionaal), samuti peetakse suurvõistlusi. Samas ei puudu ka sellised spordile tüüpilised pahupooled nagu atleete kimbutavad vigastused ja dopinguskandaalid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

Ka eestlane(vist) 13. jaanuar 2018 09:00
Millal see miljonäriks saamine peale hakkab? Siiani pole mingeid märke sellest.
Paar korda aastas ehk õnnestub sajanäriks saada.
nohjah 13. jaanuar 2018 02:19
ausalt öeldes ei saa aru, kuidas sellises asjas nii suured rahad liiguvad. enda meelest ei ole tõesti igavamat asja maailmas kui vaadata, kuidas keegi teine arvutimängu mängib. ise mängida on küll tore, aga kedagi teist vaadata, no tõesti igavamat asja annab otsida. siin ma ei räägi mängude reviewdest või kus keegi on mingi õpetuse teinud, need vähemalt on kasulikud. aga lihtsalt vaadata, kuidas keegi lihtsalt mängib, no täiesti mõttetu tundub.
johhaidii 13. jaanuar 2018 08:27
Eks sellega ole nagu päris spordiga - kui oled mingi alaga hobi korras tegelenud, siis oskad hinnata tipptasemel soorituse keerukust, samuti talenti ja pühendumust, mida selleni jõudmiseks vaja läheb. Suured rahad liiguvad ikka seal, kus on palju vaatajaid. Reklaamirahad peamiselt.
nojahhh.... 13. jaanuar 2018 10:55
e-spordi vaatamine on sama nagu jalgpalli või mingise muu spordi vaatamine.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS