Marta Kostjuk.Foto: AFP/Scanpix
15. jaanuar 2018, 10:33

JÄRGMINE IMELAPS: 15aastane ukrainlanna lükkas Austraalias asetatud mängija auti!

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste esimene päev tõestab viimaste aastate trendi, et naiste üksikmängus ei saa enam millelegi kindel olla - juhtuda võib kõike. 25. asetusega hiinlanna Shuai Peng kaotas 15aastasele ukrainlannale Marta Kostjukile!

Eile sai Kostjukist 13 aasta järel esimene piiga, kes jõudnud ses vanuses Suure slämmi kvalifikatsioonist põhiturniirile. Täna aga alistas maailma 521. reket maailma 25nda kõigest 57 minutiga 6:2, 6:2! Mullu mängis Kostjuk alles noorteturniiril ja võitis esikoha.

Ta on noorim pärast Šveitsi legendi Martina Hingist, kes suutis 1996. aastal Melbourne'is põhiturniiril võidu võtta. Toona jõudis Hingis, kes siis oli 15 aasta ja 4 kuu vanune, koguni veerandfinaali!

Teises ringis läheb Kostjuk vastamisi vabapääsme saanud Austraalia esindaja Olivia Rogowskaga.