Korvpall

Rapla abitreener Hawkinsist: tegemist on täpselt selle mängijaga, keda ootasime (2)

Jarmo Jagomägi, 18. jaanuar 2018, 15:05
Dominique Hawkins palliga. Foto: SIIM SOLMAN
Tänaseks on selge, et vähemalt selle hooaja lõpuni mängib Rapla korvpallimeeskonnas nende värskeid täiendus Dominique Hawkins. Testperiood lõppes teisipäeva õhtul ning ameeriklane sobib satsi suurepäraselt. 

"Hetkeseisuga pole peatreeneril ega minulgi mingit põhjust nuriseda Dominque panuse üle meeskonna tulemustesse," ütles Rapla abitreener Toomas Annuk Õhtulehele. "Korraliku suhtumisega, tagasihoidlik inimene, kelle puhul on näha head rutiinitaluvust, harjumust teha palju musta tööd ja ennast säästmata kaitses tegutseda." 

Samal teemal

Vähemalt esmamulje järgi tabati kümnesse. "Mängujuhi ülesannetes on tema puhul tegemist täpselt selle mängijaga, keda ootasime. Oskab kontrollida mängutempot, teab, millal mängida kiiremalt, millal leida lahendused 5-5 olukordades. Samuti leiab ta söötudega vabad mängijad ja vajadusel teeb ise palju teravust. Tundub külma peaga ja emotsioone kontrolliv mängumees," võttis Annuk kokku. 

Aivar Kuusmaa abimehena töötav Annuk on USA üliõpilaskorvpalliga hästi kursis. Kuigi Hawkinsi nimi tal esiti pirni põlema ei löönud, sai kiiresti selgeks, et tegemist on korraliku mängumehega. Teatud kvaliteedimärgi lisab mõistagi ka kuulus Kentucky. 

"Ei saa öelda, et Dominique otseselt väga tuttav mängija olnuks, sest suuremat tähelepanu tõmbavad ikkagi tipptalendid. Viimaste aastate (Kentucky pallurite) nimesid välja tuues: Devin Booker, Karl-Anthony Towns, Malik Monk, De´Aaron Fox," arutles Annuk. 

"Just praegu Sacramentos palliv Fox oli eelmisel aastal põhimängujuht ning Hawkins tema asendaja. Tema kõrvalt kogus Dominique keskmiseks mänguajaks pea 20 minutit, mis on igati korralik näitaja. Hawkinsi taustaga tutvumisel jäid silma tema soliidsed esitused viimatisel NCAA turniiril, kus ta muuhulgas võidumängus Rauno (Nurgeri) kooli Wichita State´i vastu 23 minutiga viskas seitse punkti."

Annuk lisas: "Kindlasti on Kentucky ülikooli korvpallistipendium teatud mõttes kaubamärk, mis kinnitab, et tegemist on talendika mängijaga. Nagu paljud NCAA treenerid on märkinud: kui teised ülikoolid peavad mängijaid värbama, siis Kentucky peatreener John Calipari saab vabalt valida. Seninähtud mängude ja läbiviidud treeningute põhjal saab seda arvamust kinnitada küll."

Hawkins mängis Kentucky ridades 2013.-2017. aastani. Kui tal NBAsse pääseda ei õnnestunud, siirdus ta sügisel Taani, kus proovis kätt IC Horsensi meeskonnas. Kuna asjad ei sujunud, otsis ta uut töökohta ning nõnda ta Raplasse jõudiski. Esialgu on 23aastane pallur eluga Eestis igati rahul. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee