Tarmo Kink 2011. aastal Eesti koondises. Foto: Heiko Kruusi
Siim Kera 19. jaanuar 2018 11:40
Endine Eesti vutikoondislane Tarmo Kink (32) on viimasel ajal žonglöörinud mõttega lõpetada vutikarjäär. Ta on varemgi maininud, et kui head pakkumist ei tule, siis on profieluga kriips peal.

Mullu teist korda isaks saanud Kink taastub praegu kuu aega tagasi tehtud operatsioonist. Meest piinas pikalt hüppeliigesetrauma.

 "Varem sain süstidega paremaks, aga lõpuks süstid ka ei aidanud,“ sõnas Kink. „Põhimõtteliselt ühe jalaga jooksin ja mängisin. Valus oli ka, valuvaigistitega mängisin. Seepärast läksingi operatsioonile.“

Sellest hoolimata Kink praegu karjääri lõpetada ei plaani, kuid selge see, et olukord on keeruline.

„Midagi kindlat ei oska öelda, oleneb, kuidas jalg taastub,“ lausus ta Õhtulehele. „Kas tuleb mingi variant või ei? Päris Tadžikistani ei taha minna. Eks istume ja vaatame, mis saab. Kas keegi on huvitatud 32aastasest eestlasest või mitte? Ega see ideaalvariant ei ole.“

Karjääri jooksul lisaks Eestile ka Venemaal, Ungaris, Inglismaal, Ukrainas, Itaalias ja Šotimaal pallinud Kink mängis viimati Tallinna Levadias, kus sai möödunud hooaja teise poolega kirja 14 mängu, kolm väravat ning neli söötu. Eesti koondises on tema saldoks 82/6.