Marko Kilp oli täna Eesti parim. Foto: Stanislav Moshkov
Talisport
20. jaanuar 2018, 12:36

Ai-ai! Olümpiamängude peaproovil ei pääsenud ükski Eesti murdmasuusataja sprindis 30 parema sekka (9)

Viimane murdmaasuusatamise MK-etapp, kus olümpiakohti püüda, peetakse sel nädalavahetusel Planicas. Täna on kavas klassikalises tehnikas sprindivõistlused.

Kahjuks Eesti sportlased rõõmusõnumeid ei toonud, sest kvalifikatsioonist ei pääsenud edasi keegi. Parimana teenis Marko Kilp 33. koha (+13,39). Finaalsõitudest jäi lahutama veidi enam kui poolteist sekundit.

Andreas Veerpalu oli 52. (+18,12) Raido Ränkel oli 54. (+18,6) ja Kein Einaste 64. (+22,16). Kokku oli stardis 80 meest. Kiireimat aega näitas Johannes Hösflot Kläbo, kes jättis lähima konkurendi koguni 2,75 sekundi kaugusele.

Stardis oli ka kaks eestlannat, kellest kumbki kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud. Anette Veerpalu lõpetas 50. (+16,78) ja Tatjana Mannima 58. (+21,29). kohal. Kokku läks rajale 62 naist, kellest näitas kiireimat aega norralanna Kathrine Rolsted Harsem.