Alexandra PõllumäeFoto: Eesti Vibuliit
21. jaanuar 2018, 16:11

TUBLI! Eesti vibuneiu tegi MK-etapil ajalugu

Sel nädalal Prantsusmaal Nimesis toimuval vibulaskmise sise MK-etapil võitles Alexandra Põllumäe end sportvibu juunioride neidude arvestuses kullamatši.

Eelringis lastud tubli tulemus - 569 punkti - andis Põllumäele 89 neiu hulgas 6. asetuse. Hea laskmine olümpiaringides päädis nelja duellivõidu järel esikohamatšiga, kus Põllumäe pidi üsna tasavägises duellis tunnistama esimese asetusega itaallanna Tanya Giaccheri 3:7 paremust. Tasuks teine koht.

Tegemist on märkimisväärse saavutusega, sest varem pole ükski Eesti sportvibulaskur sisetingimustes toimuval maailmakarikaetapil kullamatši jõudnud. Põllumäe treenib alates 2014. aastast treener Raul Kivilo käe all Tartu Vibuklubi/Tartu Valla Spordikoolis ning võistleb esimest aastat juunioride klassis.

Kokku osales võistlusel ligi 1200 sportlast ning Eesti oli esindatud 13 sportlase ja 3 treeneriga. Sportvibu meeste klassis oli võistlejaid 181 ning eestlastest parima tulemuse lasi Märt Oona - 560 punkti, mis andis 72. koha.

Sportvibu naiste klassis lõpetas Reena Pärnat 80 naise hulgas 17. kohaga. Sportvibu juunioride noormeeste hulgas saavutas Karl Kivilo 119 võistleja seas 42. koha. Plokkvibu naiste klassis lasi alles juunioride klassi kuuluv Lisell Jäätma eelringis hooaja tipptulemuse 581 punkti ning lõpetas 106 naise seas kõrge 9. kohaga. Plokkvibu meesjuunioride hulgas võitles Robin Jäätma end 60 sportlase seas 8. kohale, plokkvibu naisjuunioride hulgas olid parimad Kristi Ilves ja Meeri-Marita Paas 9. kohaga.