Talisport
21. jaanuar 2018, 19:15

Marten Liiv jõudis MK-sarjas ajaloolise tähiseni, Saskia Alusalu noppis tublisti punkte

Kiiruisutajad tegid oma viimase olümpiaeelse etteaste Saksamaal Erfurtis toimunud MK-etapil. Stardis olid ka meie olümpiasportlased Saskia Alusalu ja Marten Liiv.

Kuivõrd mitmed tippmehed valmistuvad juba Pyeongchangi mängudeks, õnnestus Liivil eile teha Eesti kiiruisutamise ajalugu ja startida 1000 meetri distantsil esimest korda A-grupis ehk 20 tugevama seas.

Kergelt tõbisena uisutas ta välja aja 1.11,02, mis andis 19. koha ja kuus MK-punkti. Neid polnud varem teeninud ei Liiv ise ega ükski teine Eesti mees (Ants Antsoni aegadel säärast sarja polnud). Võidumees Kjeld Nuis uisutas 2,45 sekundit kiiremini.

"Vägev ikka! Esiteks teistsugune elamust, rahvast rohkem ja võistlus on pärastlõunal, mitte hommikul," kommenteeris Liiv A-grupi kogemust, mis tuli tema jaoks paraja üllatusena.

Täna jättis Liiv startimata, et tervist hoida.

Teenitud kuus punkti annavad Liivile 1000 meetri üldarvestuses 52. koha. Punkte on teeninud 60 meest, kuid üldse on MK-sarjas sel distantsil jääl käinud 93 sportlast.

Samas tegi tublid etteasted ka Saskia Alusalu, kes saavutas täna 3000 meetri distantsil B-grupis ajaga 4.12,61 neljanda koha. Selle eest teenis eestlanna 19 MK-punkti.

Punktilisa tuli ka eile 1500 meetris, kus Alusalu oli 2.01,70-ga B-grupi kuues. See andis talle kuus MK-punkti. Kusjuures mõlemad ajad oli tema karjääri kiireimad Euroopa jääl.

3000 meetri arvestuses hoiab Alusalu 20 punktiga 37. kohta (76st). Poole lühemal maal kuue silmaga 44. kohta (78st).