Kristjan Kitsing. Foto: Martin Ahven
26. jaanuar 2018, 20:30

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sai Balti liigas olulise võidu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond teenis Balti liigas võidulisa, kui koduväljakul alistati 85:66 Valmiera.

Tartlased oli kogu kohtumise domineerivamaks pooleks. Avaveerand võideti 19:12 ning poolajaks kasvatati edu kümnele. Samas rütmis jätkati ka pausilt naastes ning lätlastele võimalust ei jäetudki. Lõpuvile kõlades säras tablool võõrustajate 19punktiline paremus.

Heas hoos oli Kristjan Kitsing, kes tabas kaugviskeid 12/5 ning kogus lõpuks 21 punkti. Janar Talts toetas teda 18 silmaga.

Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu kerkis Tartu 7 võidu ja 3 kaotusega A-grupis teisele kohale. Liidrina jätkab Pieno Zvaigzdes, kellel on 10 mängust kirjas vaid 1 kaotus.

Päeva teises mängus purustas Kalev/TLÜ koduväljakul 107:64 Atõrau Barsõ 107:64. Kalevlaste poolelt sai vähemalt 13 minutit mänguaega kõik 10 meest. Resultatiivseim oli Martin Jurtom 20 punktiga.

Ühtlasi tõusis Kalev/TLÜ 7 võidu ja 4 kaotusega voor enne põhiturniiri lõppu A-grupis kolmandaks. Kuklasse hingab Ogre, kelle saldo on 6-4.