Rait-Riivo Laane palliga. Foto: Ethnikos Piraeus BC
29. jaanuar 2018, 18:31

SUUR ÜLEVAADE | Korvpallurid välismaal: Laane on vinges viskehoos, Veideman sai ootamatult suure koslepi (1)

Möödunud nädalavahetusel oli võistlustules mitu piiri mängivat Eesti korvpallurit. Ilmselt kõige edukamalt läks Rait-Riivo Laanel.

Vahepeal Kreeka esiliigas mõõnas olnud Laane ja Pirause Ethinkos teenisid teise võidu järjest, kui võõral väljakul alistati Apollon Patras 81:70. Eesti koondise mängujuhi arvele jäi 31 mänguminutiga 21 punkti, 6 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja samapalju vaheltlõikeid. Täpselt sama skoorini jõudis Laane ka nädal tagasi.

Ethinkosel on nüüd kirjas 6 võitu ja 9 kaotust, millega hoitakse 16 meeskonna konkurentsis 11. kohta.

Rain Veidemani koduklubi Udine sai üllatavalt suure kaotuse, kui võõrsil jäädi koguni 59:82 alla lähirivaalile Ravennale. Eestlase arvele jäi 32 minutiga 4 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Udine on 18 mängust võitnud 11, millega hoitakse 5. kohta. Positsiooni võrra kõrgemal ongi Ravenna, kes on võitnud ühe mängu enam.

Tunduvalt edukamalt läks Itaalia esiliigas Kaspar Treieril ja Montegranarol, kui koduväljakul alistati Assigeco Piacenza 67:56. Eesti noortekoondislane viskas 19 minutiga 2 punkti ning hankis 7 lauapalli.

Montegranaro on võitnud 18 mängust 13, mis annab kolmanda koha. Liidrikohta hoiab Trieste, kelle saldo on 14-4.

Rumeenia kõrgliigas kaotasid Martin Paasoja ja Craiova tabeli tippu kuuluvale Bukaresti Steauale 79:90. Pingilt sekkunud Paasoja sai platsile ligi 20 minutiks, visates 13 punkti, mis oli meeskonna paremuselt teine näitaja.

Craioval on kirjas 8 võitu ja 7 kaotust, millega hoitakse 7. kohta. Liidrikohta jagavad Napoca ja Steaua.

Sloveenia meistrisarjas teenisid võidulisa Tanel Kurbas ja Levice, kui võõrsil alistati Svit 89:86. Eesti koondise äärmängija panustas 9 punkti, 5 resultatiivse söödu ja 4 vaheltlõikega.

Levice hoiab tabelis kolmandat kohta, 28 mängust on võidetud 20. Liidriohjasid hoiab Bratislava, kelle saldo on 24-4.

Suurbritannia meistriliigas said järjekordse kaotuse Joonas Järveläinen ja Plymouth Raiders, kui jäädi 86:106 alla Glasgow Rocksile. Eestlase arvele jäi ligi 17 minutiga 7 punkti ja 5 lauapalli.

Viimased 8 kohtumist kaotanud Raiders on ühtekokku võitnud 18 mängust 4. Sellega hoitakse 12 meeskonna konkurentsis 10. kohta.

USA üliõpilasliigas näitasid Rauno Nurger ja Wichita State 90:71 koha kätte Tulsale. Eestlase kontosse jäi 14 minutiga 3 punkti ja 7 laupalli.

Wichita koguhooaja saldo on 17 võitu ja 4 kaotust. Oma konverentsis on 7 mängust kaotatud 2, mis annab teise koha.

Samuti USAs palliv Maik-Kalev Kotsar, ei suutnud South Carolinat päästa 63:70 kaotusest Texas Techile. Eestlane müttas platsil 32 minutit, viskas 7 punkti ja hankis sama palju lauapalle.

South Carolina on kogu hooaja jooksul võitnud 21 mängust 13. Konverentsisisene saldo on 4-4, millega hoitakse 7. kohta.