Pyeongchang 2018

PROTEST: Pyeongchangi kutsutud venelanna ütles olümpiaisadele kindla „ei“ (26)

Toimetas Ats Kuldkepp, 30. jaanuar 2018 12:14
Olga Graf. Foto: PHIL NOBLE
Venemaa kiiruisutaja Olga Graf loobus Pyeongchangi taliolümpiast, sest tema arvates läks rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) Venemaa kiusamisega üle piiri.

34aastane Graf oli üks 169 Venemaa sportlasest, keda ROK Pyeongchangi kutsus. Sarnaselt teistega oleks ta kuulunud moodustise nimega "olümpiasportlased Venemaalt" koosseisu, sest Sotši olümpial toimunud ulatusliku dopingupettuse tõttu ei lubanud ROK Venemaa ametlikul koondisel 2018. aasta taliolümpial osaleda.

Samal teemal

"Mul on hea meel, et ROKi komisjon tunnistas mind puhtaks sportlaseks, mida ma loomulikult olengi. Aga mul on kahju, et enam kui pool Venemaa kiiruisukoondisest jäi olümpiakutsest ilma. Ka nemad on puhtad, mul pole selles mingit kahtlust," kirjutas Graf oma avalduses.

"Sportlase ja kodanikuna olen negatiivselt meelestatud, et ROK nõustus venelasi võistlema ainult neutraalsete sportlastena. Ometi olin hoolimata diskrimineerimisest ja alandavatest tingimustest valmis kodumaa au kaitsma," lisas ta.

Venelanna sõnul saigi lõpuks otsustavaks kiiruisutajate saatus. "Sport on muutunud räpases poliitikamängus väikeseks kauplemise objektiks. Minu koondisekaaslaste kõrvalejätmine ei luba mul olümpiamedalite eest heitlema sõita," selgitas Sotši olümpial kaks pronksmedalit võitnud Graf.

Samal teemal

31.01.2018
Venemaa talisporditegelased marus – mõned purskavad viha välja, teised protestivad, üksikud neelavad raevu alla
10.02.2014
OOTAMATU KÄIK: Putin kallistas lesbist olümpiavõitjat
10.02.2014
Lööb välismaal laineid! Gaimi libahundi-läätsed seljatasid isegi venelanna ihupaljastuse!