Cristiano Ronaldo.Foto: EDDIE KEOGH
30. jaanuar 2018, 16:50

VIDEO | Cristiano Ronaldo kuulsaim karistuslöök tähistab suurt juubelit

Täpselt kümme aastat tagasi lõi Portugali jalgpallur Cristiano Ronaldo ühe oma karjääri kuulsaima värava.

Manchester Unitedi särki kandnud 22aastane ründetuus seisis karistuslöögi eel palli taga koos inglase Wayne Rooneyga. Vastas oli Portsmouthi meeskond, kelle väravat kaitses ülikogenud David James.

Käis Inglismaa kõrgliiga matši 13. minut ja United juhtis Ronaldo 10. minuti väravast 1:0. Sama mees asus lööma ka karistuslööki ning hetk hiljem tõstis ta käed taeva poole.

Cristiano Ronaldo. Foto: Phil Noble

Ristnurka lennanud pall polegi iseenesest midagi niivõrd erilist, kuid selle konkreetse löögi trajektoor pani paljusid peast kinni hoidma. Just Jamesi liikumatult väravajoonele seisma jäänud "pommist" on saanud üks Ronaldo sümboleid: tänase päevani isoloomustab teda ülikiiresti lendav ning õhus ootamatuid manöövreid tegev karistuslöök, mis, tõsi, tihtilugu ka kaugele tribüünile lendab.