Korvpall

Rain Veideman koondisest eemale jäämisest: raske otsus, aga mängugraafik läinuks liiga julmaks 

Ville Arike, 1. veebruar 2018, 13:58
Rain Veideman kinnitas, et tõmbab suvel taas Eesti särgi selga. Robin Roots
Eesti korvpallikoondis peab veebruari lõpus peetavates MM-valikmängudes Kreeka ja Iisraeliga ajama läbi Rain Veidemanita, kel tuleb Itaalias tihe mängugraafik.

"Pääsesime klubiga karikamängudele, see on [eemalejäämise] ainus põhjus," ütles Veideman telefonivestluses Õhtulehele. "Kui olnuks vaja mängida ainult liigamänge, tulnuks ma igal juhul koondisse."

Samal teemal

Enne MM-tsüklit, 18. veebruaril võõrustab Udine Verona meeskonda. MM-mängud toimuvad 23. ja 25. kuupäeval. 24.-25. veebruaril on Itaalia esiliigas järjekordne mängupäev, kuid Udine oli just Veidemani koondisemängude pärast palunud oma kohtumise edasi lükata - see toimub 28. veebruaril.

Ent nüüd tuleb pärast ühepäevast pausi otsa kolm võimalikku karikakohtumist järjest - 2., 3. ja 4. märtsil. Kui Veideman liituks ka koondisega, võiks see tähendada kümne päeva jooksul kuut mängu, lisaks reisi Tallinnast Kreekasse ja tagasi, seejärel Tallinnast Udinesse ja sealt päev hiljem veel klubiga Jesisse.

"Kui pääsesime karikamängudele, tuli mõtlema hakata. Raske otsus, aga mängugraafik läinuks liiga julmaks. Iseenesest kannataks selle ära, kuid see väsitaks kõvasti ja vigastuseoht suureneks oluliselt," selgitas Veideman.

Mängumees kinnitas, et juuni lõpus-juuli alguses, mil peetakse MMi esimese etapi viimased mängud, on ta kindlasti jälle olemas.

Udine jagab Serie A2 Idadivisjonis 18 vooru järel 11 võiduga viiendat kohta. Liider Trieste jääb kolme võidu kaugusele.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee