Kaunas Žalgirise fännid.Foto: Martin Ahven
1. veebruar 2018, 22:13

VALLUTUSRETK JÄTKUB! Žalgiris tõusis Euroliigas Realiga samale pulgale

Korvpalli Euroliigas algas täna 21. mänguvoor, kus tundsid võidurõõmu nii Kaunase Žalgiris kui ka liidermeeskond Moskva CSKA.

Suurepärast hooaega tegev Žalgiris pani täna kodusaalis tulemusega 99:84 magama otsese konkurendi Tel Avivi Maccabi. Viis Žalgirise mängijat kogusid kahekohalise punktisumma, edukaim oli Paulius Jankunas 17 silmaga. Kevin Pangos tegi vinge kaksikduubli: 16 punkti ja 11 korvisöötu.

Maccabi resultatiivseimana viskas Michael Roll 17 punkti. Mängu üks kohtunikest oli eestlane Aare Halliko.

Meeskondlikust statistikas tasub esile tõsta Žalgirise suurepärast kolmepunktivisete tabavust: 23 üritusest läbis korvirõnga 14 (60,9%). Maccabi tabas 20 kolmesest vaid viis (25%). Ka lauavõitlus kuulus kodumeeskonnale (37 vs 28) ning märkimist väärivad korvisöödud, mida Žalgiris andis 11 võrra enam (29 vs 18).

2016. aasta tšempion CSKA alistas kodusaalis 2015. aasta Euroliiga võitja Real Madridi tulemusega 93:87. Moskva sats pani stardist hirmsa hooga minema, võitis avaveerandi 33:11 ja esimese poolaja 54:31. Teisel poolajal õnnestus Realil küll vahet vähendada, kuid reaalselt ohtlikuks CSKA-le ei saadudki.

Võitjate edukaim korvikütt oli Sergio Rodriguez 18 punktiga (kahesed 3/4, kolmesed 4/7). Cory Higgins lisas 16 silma, Will Clyburn viskas 11 punkti ja noppis 10 lauapalli. Kokku jõudsid kahekohalise punktisummani kuus CSKA meest. Üleplatsimees oli Reali sloveenist staar Luka Doncic, kes tõi 21 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 2/5).