Rait-Riivo Laane panustas 7 punkti ja 12 korvisöötu ning aitas koduklubi võidule.Foto: Facebook / Rait-Riivo Laane
3. veebruar 2018, 22:45

Eesti korvpallurid välismaal: Laanelt tosin söötu, Veidemani klubi võimas lõpuspurt, Kurbasele valus kaotus

Välisklubides mängivatest Eesti korvpalluritest olid eile-täna paremas hoos Rait-Riivo Laane, Jaan Puidet ja Rain Veideman, kes vedasid oma koduklubid võidule. Muuseas, Laane ja Puidet andsid kahe peale kokku 19 korvisöötu!

Kreeka esiliiga matšis Kastoriaga jäi Pireuse Ethnikose mängujuhi Laane arvele 7 punkti ja 12 korvisöötu ning meeskond võitis 87:74. Liigatabelis hoitakse 16 mängust saadud 7 võiduga üheksandat kohta.

Rootsi meistriliigas aitas Puideti mitmekülgne esitus (10 p, 7 rs, 4 lp) Jämtlandi 97:83 võidule Umea üle. Jämtlandil on 9 võitu 19st ja viies koht.

Itaalia esiliigas jäid Rain Veideman ja Udine kodus tabeli punase laterna Roseto vastu poolajaks taha 33:43 ning veel enne viimast seitset minutit näitas tabloo 61:64. Siis tegi Udine aga vägeva 18:1 spurdi ja võitis 80:70. Veideman viskas omade ühe resultatiivsemana 15 punkti, kuid vist esimest korda oma Itaalia-karjääri jooksul ei saanud mängu jooksul kirja ühtegi korvisöötu. Udine sai 7 kaotuse kõrvale 12. võidu ning asub Idadivisjonis viie parema seas.

Kõige hapum päev oli Slovakkias Tanel Kurbase koduklubil Levicel - tabeli lõpuosas asuvale Handlovale jäädi alla selgelt 85:100. Kurbase panuseks jäi 9 punkti ja 5 korvisöötu. Kui kolmandat kohta hoidev Levice on 30 mängust võitnud 21, siis Handlova ainult 8.