Siim-Sander Vene.Foto: Varese Pallacanestro
5. veebruar 2018, 23:39

Nii hoida! Hooaja parima mängu teinud Vene aitas Varese järjekordse võiduni

Itaalia korvpalli meistriliigas alistas Siim-Sander Vene koduklubi Varese võõrsil Cantu 89:85 ja sai kolmanda järjestikuse võidu.

Kiire tempoga kohtumises oli Varese avaveerandi järel ees 33:25, poolaeg võideti 56:51. Kolmandal veerandajal käristati vahe kohati enam kui 10 punktile, aga otsustava perioodi eel oli seis 78:69 Varese kasuks. Lõpp läks siiski pingeliseks, sest Cantu jõudis poolteist minutit enne lõppu 85:85 viigini.

Varesele tõi võidu omal ajal Riia VEFis ja Baronsis mänginud Tyler Cain, kes võttis 17 sekundit enne lõppu ründelaua ja tõi korvi alt kaks punkti. Et Cantu rünnak ebaõnnestus, tehti kiirelt viga Cameron Wellsile ja ameeriklane vormistas vabavisetest lõppskoori.

Enne tänast kohtumist Varese eest neljas matšis keskmiselt 3,8 punkti visanud Vene kontosse jäi 25 minutiga 12 silma, lisaks võttis ta maha 1 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Kaheseid tabas ta 3st 2, kolmeseid 5st 2 ja vabaviskeid 2st 2. Eestlane oli platsil ka lõpuminutitel.

Varese resultatiivseim oli 19 punktiga Wells, Cain viskas 13 punkti ja võttis maha koguni 18 lauapalli (9 ründest!). 42 kolmesest 16 tabanud Cantu poolelt vastas Jaime Smith 18 punktiga.

Varese on 18 mängust võitnud 7, millega ollakse 16 meeskonna konkurentsis 12. kohal. 9 võitu ja 9 võitu saanud Cantu jagab 7.-9. kohta.