Pyeongchang 2018

Pyeongchangi taliolümpia võib kujuneda läbi aegade külmimaks, norralased treenivad lausa toas (2)

Ohtuleht.ee, 7. veebruar 2018 18:31
Sportlased pakivad end külmakaitseks korralikult sisse. Foto: MURAD SEZER
Isegi kõige karastunumatele võivad tänavused Pyeongchangi talimängud keeruliseks osutuda, sest oodata on läbi aegade külmimat olümpiat. 

Öine temperatuur langeb lausa -20 ringi ning plusskraade pole oodata päevalgi. Kui mitte külmimat, siis viimaste kümnendite käredaimat ilma saavad olümpiasportlased Lõuna-Koreas igatahes tunda. Ehk sootuks midagi muud kui neli aastat tagasi Sotšis, kus tihtipeale lörtsis sumbata tuli. 

Norra murdmaasuusakoondis on läinud teist teed ning oma treeningutega sootuks tuppa kolinud. Põhjus lihtne: oma sportlasti proovitakse iga hinna eest haigustest säästa. Samuti on Pyeongchangis liikvel salakaval noroviirus, mis juba nii mõnegi korralduskomitee liikme maha murdnud. 

Külmakraadid mõjutasid ka reedest avatseremooniat. Tavapärase nelja tunni pikkuse šõu asemel piirdutakse poole lühema ajaga. Korraldajate poolt on tribüünidele organiseeritud tekid ja istmesoojendajad. Paljud on juba ka oma pileti tagastanud. Siiski on olümpiastaadionile oodata ligi 35 tuhat inimest. 

Kohalikud sünoptikud on teatanud, et avatseremoonia ajaks peaks ilm siiski korralik olema. Reede päevaks ennustatakse Pyeongchangi 2-5 külmakraadi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee