Mike Pence ja tema naine Karen jõudsid Lõuna-Koreasse. (POOL)

Portaal Inside the Games kirjutab, et Põhja-Korea võimud kaaluvad endiselt Lõuna-Koreas toimuvate taliolümpiamängude boikoteerimist.

Kuigi ametlik avatseremoonia toimub juba homme, siis viimasel hetkel läksid poliitilised pinged taas lõkkele. USA asepresident Mike Pence saabus Jaapanisse ja teatas, et peagi tutvustatakse avalikkusele uusi Põhja-Koreale suunatud sanktsioone, mis on senisest karmimad ja agressiivsemad. Täpsemalt ta sanktsioonide sisu ei selgitanud, küll lubas ta lõplikult hävitada Põhja-Korea tuumaprogrammi.

Pence’i jutt ajas endast välja Põhja-Korea juhid ning Inside the Gamesi andmetel oli vahepeal teravalt õhus ka mängude boikoteerimine. Rahvusvahelise Olümpiakomiteega nõu pidades jõuti siiski otsusele, et sportlased teevad olümpial kaasa.

Siiski nenditakse, et endiselt püsivad üleval mitmed küsimärgid, sest äsja Lõuna-Koreasse saabunud Pence’i järgnevad sõnavõtud võivad taas Korea poolsaare põhjaosa poliitikuid häirida.

Lõuna- ja Põhja-Korea marsivad olümpia avatseramoonial ühise lipu all ning välja pannakse ka ühtne hokinaiskond.

Jaga artiklit

4 kommentaari

F
Fantastiline USA! Trump/ Pence!  /   11:45, 9. veebr 2018
Kommunistide vastu tuleb kogu aeg võidelda! Keegi ei tunne puudust kui punased olümpial ei osale. Selliseid riike peab boikoteerima ja mitte laskma võistlustele!
N
noh  /   09:51, 9. veebr 2018
Ega see Pence enne rahune kui rikub Om ära. Kes teda sinna kutsus, väidetavalt mitte keegi. Ise tuli nagu koju.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis