Tartu võrkpallimeeskond.Foto: Martin Ahven
8. veebruar 2018, 22:33

Üllatavalt kindla võidu saanud Tartu haaras kolmanda koha taas enda valdusesse (1)

Võrkpalli Eesti-Läti ühisliigas toimus täna Eesti võistkondade omavaheline duell, milles läksid vastamisi Bigbank Tartu ja Rakvere Võrkpalliklubi. Kuigi meeskondasid lahutas tabelis vaid kaks kohta, kujunes mäng ootamatult ühepoolseks.

Avageimi murdehetked toimusid Tartu võistkonna 15:14 eduseisul, misjärel koguti neli järjestikust punkti ja asuti kindlasse 19:14 eduseisu. Seejärel enam intriigi ei tekkinud ja koduvõistkond asus 25:18 ülekaaluga mängu juhtima. Teises geimis võõrsil mänginud Rakvere tõsist vastupanu osutada ei suutnud, kogudes vaid 10 punkti. Ka kolmandas geimis võõrustajad külalislahkust üles ei näidanud, kui Rakvere jäeti taaskord alla 20 punkti piiri - viimaseks jäänud geimis saavutas Lääne-Virumaa meeskond 15 punkti. Seega võtsid tartlased revanši, sest põhiturniiri esimeses ringis lepiti võõrsil Rakvere vastu valusa 2:3 kaotusega, vahendab volley.ee.

Matši statistikat vaadates tuli kahe võistkonna vahe enim välja rünnakul, kus Tartu protsent oli 46,9, Rakverel aga vaid 31,3. Samuti oli koduvõistkond Tartu selgelt edukam blokis, kus jäädi peale koguni kaheksa punktiga - Rakvere viie blokipunkti vastu teeniti 13 blokipunkti. Suured käärid olid ka meeskondade efektiivsusnäitajas, milles Tartu jäi 30-ga plussi, Rakvere omakorda 14-ga miinusesse.

Kuuenda järjestikuse võidu võtnud Emajõelinna meeskonna poolel hiilgas rünnakul diagonaalründaja Curtis Stockton, kes realiseeris 55,6-protsendilise efektiivsuse juures 15 tõstet. Temalt ka üks blokipunkt. Markus Uuskari jõudis 10 punktini, ent 17-st tõstest lõi nurgaründaja punktiks vaid 6 (35,3%). Rakvere edukaim oli üheksa punktiga Tanel Uusküla.

Kui eile suutis Selver Tallinn TTÜ vastu saavutatud võiduga Bigbank Tartust mööduda, siis täna võttis Lõuna-Eesti meeskod oma koha tagasi. Tartul on nüüd kolmandana 48 ja Selveril neljandana 45 punkti. Rakvere jätkab 38 punktiga kuuendal real. 14. veebruaril võõrustab turniiritabeli liider Saaremaa Võrkpalliklubi just Selverit.