Carlijn Achtereekte (keskel), Ireen Wust (vasakul) ja Antoinette De Jong tõid Hollandile kolmikvõidu.Foto: ROBERTO SCHMIDT
Pyeongchang 2018
10. veebruar 2018, 17:32

OLÜMPIAPÄEVA KOKKUVÕTE | Eesti ületas Sotši parima tulemuse, Holland võttis kolm medalit korraga (1)

Pikk olümpiapäev Pyeongchangis on lõppenud ning Õhtuleht vaatab toimunule tagasi.

Laskesuusatamise programmi avas naiste 7,5 km pikkune sprindidistants. Ainsa eestlannana võistlustulle läinud Johanna Talihärm näitas väga head minekut ning teenis 22. koha. Võrdluseks, Sotši olümpial neli aastat tagasi oli eestlaste parim individuaalne saavutus Viktor Romanenkovi 24. koht iluuisutamises.

Võidu noppis sakslanna Laura Dahlmeier, kes edestas norralannat Marte Olsbut ja tšehhitari Veronika Vitkovat.

Loe Talihärma kommentaare SIIT!

Kullanaine Laura Dahlmeier. Foto: FRANCK FIFE

Murdmaasuusataja Tatjana Mannima alustas olümpiamänge suusavahetusega sõidu (7,5 + 7,5 km) 56. kohaga, kaotust võitjale Charlotte Kallale kogunes 5.56,8. Tippude hulgas kujunes võistlus Põhjamaade peoks: kuldmedali teenis viimasel ringil konkurentidel eest sõitnud rootslanna Charlotte Kalla, kes edestas norralannat Marit Björgenit ja soomlannat Krista Pärmäkoskit.

Loe Mannima kommentaare SIIT!

Charlotte Kalla (keskel), Marit Bjoergen (vasakul) ja Krista Pärmäkoski (paremal). Foto: JAVIER SORIANO

Suusahüppaja Martti Nõmme piirdus normaalmäe (HS109) lõppvõistlusel 84 meetriga, mis andis 73,8 punkti. Lõpuks sai eestlane kirja 47. koha.

Ülikülmades ja tuulistes oludes toimunud võistlus venis pikaks, viimased hüpped toimusid kohaliku aja järgi kell 00.21. Olümpiavõitjaks krooniti Andreas Wellinger, kes hüppas 104,5 ja 113,5 meetrit, millega teenis 259,3 punkti.

Hõbeda ja pronksi võitsid norralased Johann Andre Tande (250,9 punkti) ja Robert Johansson (249,7). Suurfavoriit Kamil Stoch jäi täna kuuendaks.

Loe Nõmme kommentaare SIIT!

Martti Nõmme olümpidebüüt. Foto: DOMINIC EBENBICHLER

Meeste lühiraja kiiruisutamises avas medaliarve korraldajamaa Lõuna-Korea, 1500 meetri distantsil krooniti parimaks Hyojun Lim. Hõbe pandi kaela hollandlasele Sjinkie Knegtile, pronks venelasele Semen Elistratovile.

Kiiruisutamise naiste 3000 meetri distantsil toimus Hollandi tohutu pidu, sest kolmikvõidu vormistasid Carlijn Achtereekte, Ireen Wust ja Antoinette de Jong