11
fotot
Moon Jae-in ja Thomas Bach lehvitavad, Kim Yong-nam ja Kim Yo-jong plaksutavad. (GRIGORY DUKOR)

Pyeonchangi taliolümpiamängude naiste hokiturniiril tuli täna jääle Korea ühendnaiskond, kus kaasa teevad nii poolsaare põhja- kui lõunaosa riikide esindajad. Šveitsilt saadi küll 0:8 kaotus, kuid mängu tähendus ei peitu tulemuses.

Tribüünidel nägi kultuuriliselt ja poliitiliselt väga kõnekaid hetki. Kõige silmapaistvamad olid Põhja-Koreast kohale sõitnud ergutustüdrukud, kuid omamoodi taaskohtumine toimus ka VIPide sektsioonis.

Põhja-Korea ergutustüdrukud on juba legendaarsed! (ED JONES)

Üheskoos jälgisid sporti Põhja-Korea diktaatori Kim Jong-uni õde Kim Yo-jong, Lõuna-Korea president Moon Jae-in ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juht Thomas Bach. Kõik kolm istusid ühes ja samas reas!

Tegelikult toimus lõimumine juba teist päeva järjest, sest olümpia avatseremoonial surusid Moon ja Kim kätt.

Vahetult olümpia eel ähvardas Põhja-Korea mängudel osalemisest loobuda, sest riigijuhid pahandasid USA asepresidendi Mike Pence'i sõnavõtule, mis lubas korealaste tuumaprogrammile lõplikult kriipsu peale tõmmata. ROKi sekkumine ja viimase hetke läbirääkimised päästsid halvimast ning maailma isoleerituim riik otsustas siiski leebuda.

Tehniliselt on Põhja- ja Lõuna Korea endiselt sõjajalal, sest 1953. aastal sõlmiti kõigest vaherahu, mis kestab tänaseni. Seni pole suudetud vaherahu asendada rahulepinguga, mis formaalselt sõja lõpetaks.

Jaga artiklit

2 kommentaari

E
Ei!  /   20:46, 10. veebr 2018
See ei ole mingi lõimumine, reaalselt ju midagi ei muutu, ainuke riik kes mõjuvat survet avaldab kommunistidele on USA ja ainult jõu poliitika toimib punaste vastu.
M
miks  /   20:46, 11. veebr 2018
peaksid kaks Koread omavahel enam kemplema ja ilma USA tõmblemiseta oleks nende ühinemine loogiline tulemus peale Vietnami ja Saksamaa eeskuju!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis