Andreas Veerpalu (Aldo Luud)

Kahekordse olümpiavõitja Andrus Veerpalu poja Andrease (23) olümpiadebüüt lõppes 15 + 15 km suusavahetusega sõidus 47. kohaga, kaotust võitjale kogunes 5.51,4.

Seejuures mängis oma rolli esimese ringi kukkumine, mis Veerpalu rütmi lõhkus. "Esimesel ringil kohe pärast kõige pikemat laskumist oli koht, kus tuul puhus külje pealt. Hakkasin kurvi minema, ei olnud valmis selleks, tuli kõva puhang, mis tõukas mind kõhuli maha," kirjeldas ta õnnetut olukorda.

Ta oli tolles intsidendis ainus, kes lumele paiskus. Õnneks jäid luud-kondid terveks. "Kaotasin kohti, muud midagi. Jäin kohe alguses päris lõppu, ei olnud väga hea tunne. Tõmbas motivatsiooni maha. Aga siis hakkas vaikselt tulema, läks endal paremaks, kui järjest ühe ja teise [konkurendi] kinni püüdsin. Tuli motivatsiooni, et ilusti lõpuni pingutada."

Olümpiarajast: "Minu jaoks oli väga raske. Ei olegi ammu nii rasket võistlust olnud. Kaks viimast ringi uisu peal oli nii raske, ringi lõpu järsust tõusust sain vaevu üles. Tõusu lõpus pidi lausa paari sõitma."

Teisipäevase klassikasprindi jätab Veerpalu vahele ning valmistub 15 km vabatehnikasõiduks, mis toimub 16. veebruaril.

Jaga artiklit

42 kommentaari

O
Oleksid  /   10:17, 12. veebr 2018
poleksid. Tugitoolidesse ja vihane aur üles, kui lollid laisad jne on ikka kõik teised. Olümpia jätkub.
A
Aiku  /   20:05, 11. veebr 2018
Üsna tavapärane, et meie suusasportlaseid üllatab lumi, tuul, päike, haigused, pealtvaatajad jm tegurid. See tuleb lihtsalt ootamatult! Kui neid ei oleks, siis võidaksime alati kullad!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis