Karel Tammjärv. (Stanislav Moshkov)

Suusavahetusega sõidus 32. koha teeninud Karel Tammjärve sõnutsi ei saa võistlusega päris rahule jääda, kuid ta loodab, et tegemist oli hea lahtisõiduga. 

"Ootused olid nii mul kui ka spordisõpradel kõrgemad. Aga loodan, et läheb kahe nädala jooksul paremaks. Esimene pannkook lähebki tavaliselt aia taha," arutles Tammjärv võistluse järel. 

Tema põhirõhk on Pyeongchangis 15 km vabatehnika eraldistardist sõidul, mis peetakse 16. veebruaril. "Litakat on vaja. Esimene võistlus tavaliselt mõjubki selliselt. Näiteks MK-sarjas on ühel nädalavahetusel sprint ja distants, milleks olen siis paremini valmis," arvas Tammjärv, et mõne päeva pärast on võimalik hea tulemus teha. 

Kuigi ilmastikuolud olid täna rasked, siis eestlast see ei seganud. "Kombe all oli üks kiht võrkpesu ja mul oli lausa palav teatud hetkedel. Väga õigesti riietatud – oleks natukenegi jahe hakanud, siis pika sõidu peale jahtub lihas maha ja tekivad krambid. Mul tekkisid need alles viimasel ringil, viimaste tõusude peal," ütles Tammjärv. 

Kuidas täna suusk oli? "Suusad saime hästi pidama, aga libisemise arvelt. Laskumistel tekkisid grupiga vahed. Ei suutnud järgi hoida, et tuule efekt aitaks. Siis läks natuke raskeks," alustas Tammjärv klassikapoolelt. "Vabatehnikas oli libisemine väga hea." 

Ta täpsustas, et pidavama suusa valis tema ise, mitte hooldemees.

Jaga artiklit

14 kommentaari

M
mida teha  /   10:43, 13. veebr 2018
trenni tuleb teha,aga
M
möller  /   18:53, 12. veebr 2018
nüüd siis selge et mitte üksnes esimene pannkook üle aia lendab vaid kogu partii

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis