9
fotot
Natalja Zabijako ja Aleksander Enbert Pyeongchangi olümpial. (JOHN SIBLEY)

Tallinnas sündinud ja varem Eestit esindanud iluuisutaja Natalja Zabijako võitis Pyeongchangi olümpiamängudelt hõbemedali. 23aastane naine sai medali kaela võistkondliku võistluse järel. Ta esindab koondist, mida seekord kutsutakse "Olümpiasportlased Venemaalt".

Riikidevahelises tiimivõistluses kogutakse punkte erinevates iluuisutamise distsipliinides ja Zabijako tõi venelastele kolmanda koha punktid paarissõidus. Tallinlanna paariliseks on Aleksandr Enbert. Võistkonnnavõistluse võitis 73 punkti kogunud Kanada, "Olümpiasportlased Venemaalt" olid 66 punktiga teised, kolmandaks jäi USA.

Dopingupettustes kahtlustatavat Venemaa koondist seekord olümpiale ei lubatud, kuid Zabijako kuulus 168 väljavalitu hulka, kes lubati võistlema olümpiamängude lipu all.

Zabijako sündis 1994. aastal Tallinnas ning esindas Eestit kuni 2014. aastani. Sünnimaalt lahkus ta tülide ja arusaamatuste saatel.

"Venelased on Zabijako pea segamini ajanud, tal on mängus ainult isiklikud huvid. Oma piinliku käitumise pehmendamiseks kallatakse uisuliit ja partner poriga üle," rääkis Eesti Uisuliidu peasekretär Gunnar Kuura aastate eest Õhtulehele.

Jaga artiklit

42 kommentaari

T
Tiit  /   12:01, 13. veebr 2018
Edu ja õnne talle! Talentidel ja töökatel peakski hästi minema!
Asi pole tema rahvuses ega ka selles, et ta Venemaale kolis. Jätke see teema - saage üle!
Kujutagem hetkeks ette, et ta oleks eestlanna ja paarissõitjana oleks talle pakutud Shveitsist, USA-st või Kanadast: ülihead, just temale sobivat partnerit, piiramatut jää-aega, parimaid treenereid ja elutingimusi-rahastust? Ilmselt oleks valik olnud samasugune. Ilmselt siis sõimaksid kadedad samamoodi. Aga saagem aru - meie riigi võimalused ongi väikesed, sest me oleme väike ja vaene riik - Kahju, aga nii lihtsalt on.
T
tippsport  /   20:50, 12. veebr 2018
ja Eesti kahjuks kokku ei kuulu.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis